Öğretmen atama kontenjanları ne zaman açıklanır?

MEB, KPSS puanı ile öğretmen alım kontenjanlarını en erken Eylül'de açıklayabilir

Öğretmen Atamaları 21.08.2014, 02:31 21.08.2014, 02:55
Öğretmen atama kontenjanları ne zaman açıklanır?
 MEB, tam 3,5 ay önce yer değiştirme ve atama takvimini açıklamıştı. Bu takvime göre sırasıyla il içi (Mayıs'ta), iller arası (Haziran'da) ve özür durumu (Ağustos'ta) nakilleri yapıldıktan sonra "ilk atama" süreci başlayacaktı.


5 Mayıs tarihinde açıklanan takvime göre, özür durumundan nakil başvurularının 11 ila 15 Ağustos tarihlerinde alınması ve sonuçların 19 veya 20 Ağustos'ta açıklanması öngörülüyordu. Özür durumu sonuçlarından 5 gün sonra da ilk atama başvurularının 25 ila 29 Ağustos tarihlerinde alınması ve sonuçların 1 ila 3 Eylül tarihlerinde açıklanması öngörülmüştü.


Ancak, TEOG sonuçlarından dolayı özür durumundan nakil başvurularının takvimi sarktı. Yeni belirlenen takvime göre, 20 ila 26 Ağustos tarihleri arasında başvuru alınacak, sonuçlar 29 Ağustos'ta açıklanacak, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 1 Eylül'den itibaren yapılacaktır.

Özür grubundaki bu yeni takvim dolaysıyla, KPSS puanıyla öğretmen alım kontenjanlarının ilan edilmesi, başvuruların alınması gibi süreçler Eylül ayına sarkmıştır. Mayıs ayındaki takvime kıyasla söyleyecek olursak, ilk atama kontenjanlarının Eylül ayından önce ilan edilme ihtimali yoktur. Özür grubu nakilleri yapılıp, öğretmenler ilişiklerini kestikten sonra süreç tamamlanmış olacak ve okul bazında ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır. Okul bazında ihtiyaçların belli olmasının, 5 Eylül 2014 tarihine kadar sarkabileceğini düşünüyoruz.
Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (17)
dsf 6 yıl önce
beklemek zor arkadas
haber yanlışlarla dolu 6 yıl önce
öğretmen açık sayıları ile okul bazlı açıkları birbirinden tam olarak ayıramamışsınız. sonuçta meb içinde tayinler olduğu için açığa etkisi olmaz bu yer değişiklerinin. kontenjanlar açıklanır ama hangi okulların açılacağı eylülden sonra olur. kontenjanlar eylülde açıklanır demek tamamen yanlış yorum.
200 fransızca olsun sadece 200 yaa 6 yıl önce
40000 içinde 200 -tane fransızca mezunu sevinsin, bölüme canlılık gelsin bir umut olsun yaaa meb bunu yapsın artık !!!
sosyal 6 yıl önce
ihtiyaç sayılarına kesinlikle inanmıyorum. velev ki doğru neden okuttunuz bu kadar insanı. bu insanların vebali boynunuzda biliniz
mert 6 yıl önce
kesilikle katılıyorum. yurt içi göçlerde nasıl toplam nüfüsta bir değişiklik olmuyorsa yer değiştirmelerin de açık sayısına bir etkisi olmaz. biraz araştırın, öğrenin ona göre haber yapın. zaten bu sitenin yaptığı haberlerin %90'ında sıkıntı var. güvenilir bir site olarak görülmüyor biz öğretmenlerin gözünde.
haber başlıklarıyla ile haberlerin içeriği farklı şeyler olur. verilen haberler yanlışlıklarla doludur. sürekli öğretmen adaylarına kötü haber diye gündem yaratmaya çalışırlar ama içi boş, yalan yanlış, delilsiz, asılsız, uydurma haber çıkar bunlar. zaten bu tarz yorumları da yayınlamıyorlar. hadi adamsanız yayınlayın da, kaybettiğiniz tarafsızlığınızı bir nebze olsun tekrar kazanın
cenk 6 yıl önce
koskoca yaz torbaya girdi ya helal olsun ne diyelim
kpss 6 yıl önce
yeter artık ya açıklayın şunu bunca insan bekliyor hala neden açıklamıyorsunuz yazık
hay yapacakları işin.. 6 yıl önce
arkdaş bu kdar zor mu plana takvime uygun hareket etmek...millet beklemek zorundamı ayın 5 kadar. gidiceksek bizde ona göre hazırlık yapalım.gitmiyeceksek ona göre plan...bu nasıl bir ciddiyetsizliktir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@