banner476

Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

15 bin öğretmen ataması sonuçları açıklandı. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

Öğretmen Atamaları 05.02.2015, 18:33 05.02.2015, 17:34
Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

Öğretmen adaylarının meraklı bekleyişi sona eriyor. 15 bin öğretmen ataması sonuçları açıklandı. MEB bir sürpriz yaparak sonuçları bugün açıkladı. Daha önceki haberlerimizde sonuçların yarın açıklanacağını ifade etmiştik. Zaten genel kanı da sonuçların  yarın açıklanacağı yönündeydi.

Milli Eğitim Bakanlığı, son yıllarda gerek sınav sonuçlarında gerek başvuru sonuçlarında hızlı açıklamalarla bize sürprizler yaşatmaya devam ediyor. Öğretmen adayları tercih sonuçlarının yarın açıklanmasını beklerken Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları açıkladı. Sonuçlar her zaman olduğu gibi yine ilk olarak mebpersonel.com tarafından duyuruluyor.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

108 alandan 15 bin öğretmen ataması oldu. 15 bin öğretmen ataması yapılacakken başvuru sayısı 82 bini geçti. Sağlık Bilgisi ve Ulaştırma Hizmetleri bölümlerinde öğretmen adayları ayrılan kontenjanların altında başvuru yaptılar. Bu iki bölüm dışında başvuruların sayısı ayrılan kontenjanların sayısını 2'ye, 3'e hatta 10'a katlayacak şekilde fazla oldu. Yukarıda bahsettiğimiz bu sayısal verileri ise bu yıl MEB tarafından geliştirilen bir modül sayesinde elde edebiliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl tercihlerde ilk kez hangi branştan kaç başvuru olduğunu gösteren bir modül geliştirdi.


Öğretmen adaylarının meraklı bekleyişi sonlandı. Öğretmen atama sonuçları açıklandı. Öğretmen atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın atama.meb.gov.tr adresinden öğrenilecek.  Atanan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz. Darısı atama bekleyn öğretmenlerin başına.MEBPERSONEL.COM
Yorumlar (16)
burcu 6 yıl önce
sınıf öğretmenı atanan arkadaslar puanınız kaç???????? kaçla kapadı acaba
burcu 6 yıl önce
sınıf öğretmenı atanan arkadaslar puanınız kaç???????? kaçla kapadı acaba
ingilizceee 6 yıl önce
arkadaşlar benim sıralamam rahat yetiyordu 26 yıda actım atanamadım bu nasıl oluyor yaaa bilen biri söylesin ban
ugur ilk. mat 6 yıl önce
Sadece 750 kişi kalmisti önümde
DIKAB 6 yıl önce
25bin atama istiyoruz
harun 6 yıl önce
besyo önumde 50 kişi kaldı son atanan kişi puanın kaç
besyo2307 6 yıl önce
kacla kapandı
Besyo 6 yıl önce
siralamam yettiği halde atanamadim.kafayi yiyecegim..26yi da açmiştim.bilen var mi bi yorumm yapsi n lutfen.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@