Öğretmen atamaları branş bazında sıralamalar açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında branş bazında sıralamalar da açıklandı.

Öğretmen Atamaları 28.07.2020, 17:05
Öğretmen atamaları branş bazında sıralamalar açıklandı

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında branş bazında sıralamaları da açıkladı. Branş bazında sıralamaları adaylar çok merak ediyordu. Çünkü öğretmen atamalarında kontenjanda olup olmamak mülakat sıralamasına bağlı bir durum. Mülakata giren adaylar arasındaki branş bazında sıralamarı da açıklayan MEB adayların yüreğine adeta su serpmiş oldu.

Branş bazında sıralamalar ne işe yarayacak?

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması açıklanan takvime göre 1 Eylül'de yapılacak. Yani öğretmen atamaları sonuçları 1 Eylül'de gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin 1 Eylül'de atandıktan sonra göreve başlama işlemlerinin ise 2 hafta içinde tamamlanması öngörülüyor. Zira sözleşmeli öğretmen atamalarında güvenlik soruşturması artık yapılmayacak. Uzun süreçler alan güvenlik soruşturması adayların göreve başlamalarını etkiliyordu. Bakanlık son atamada güvenlik soruşturması yapmadı bu ek 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında da güvenlik soruşturması yapılmayacak.

Branş bazında sıralamalar adayların branşındaki sıralamaları göstermektedir. Adaylar branş bazında sıralamalara bakarak kontenjan içinde olup olmadığını anlayabilir. Ayrıca tercih sürecinde diğer adayların branş sıralamalasını da dikkate alarak tercihlerini biçimlendirebilir. Bu yönüyle branş bazında sıralamaları büyük önem arz ediyor. 

Sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla mülakat puanlarını ve branş sıralamalarını görüntüleyen adaylar bunları paylaşarak sevinçlerini dile getiriyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve MEB yetkililerine teşekkürlerini sunuyorlar. Diğer yandan bazı adaylar da 20 bin öğretmen atamasının yetersizliğinden bahsederek "mağdur olduk" tweetleri atarak 20 bin ek öğretmen ataması yapılmasını talep ediyor. Meb personel olarak 20 bin öğretmen ataması tercih sürecinde de atama bekleyen öğretmen adaylarımız bilgilendirici haberlerimiz ve paylaşımlarımız devam edecektir. Öğretmen atamalarının vaz geçilmez tek adresi olan mebpersonel.com olarak ataması yapılacak olan 20 bin yeni öğretmen adayımıza hayırlı olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@