banner476

Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

Öğretmen Atamaları 01.08.2015, 16:10 01.08.2015, 16:28
Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak?
 Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Nasıl Olacak?
Dün gece Sn. Bakan Avcı katıldığı a haber canlı yayınında Ağustos Öğretmen Atamaları branş dağılımları hakkında ip ucu verdi. Bakan Avcı'nın açıklamalarına göre branş dağılımlarında öğretmen ihityaçlarındaki yüzdelik oran dikkate alınacak. Yani bir branşta ne kadar öğretmen açığı var ve o öğretmen açığı genel öğretmen açığının yüzde kaçına denk geliyorsa o branşa o oranda 37 Bin Öğretmen atamasından kadro verilecek.

-Öğretmen açığının en fazla olduğu "İngilizce Öğretmenliği" branşına en yüksek kadronun verileceğini söylemek mümkündür.  Bazı branşlardaki öğretmen ihtiyacının da artacağı söyleniyor. Öğretmen ihtiyacındaki artış, o branşın ders saatlerinin artması veya norm/kadro düzenlenmesi ile ilgili bir durumdur. Bu durumda olan branşların İNGİLİZCE, BİLİŞİM, DİKAB, EDEBİYAT, TARİH, SOSYAL BİLGİLER olduğu tahmin ediliyor. Yai bu durumda bu branşların alacağı kadro sayılarının geçmiş yıllara oranla değişeceği düşünülüyor

-Bakan Avcı atamaların en çok doğu illerine yapacağını söyledi. Bu durumda doğuda en çok öğretmen ihtiyacı bulunan SINIF ÖĞRETMENLİĞİ branşında da yine çok atamalar olacağını söylemek mümkündür. Fakat Sınıf Öğretmenliği branşında Norm fazlalığı göze çarptığı için bu branşın Öğretmen atama sayısını etkileyeği de bir diğer iddialar arasında yerini almakta..

-Özellikle takviye kurslara vurgu yapan Bakan Avcı TEOG branşlarına olan alımında Ağustos Öğretmen Atamaları'nda ön planda olacağı düşüncesini destekliyor.

-Ayrıca Bakan Avcı Fatih Projesi ile birlikte Bilişim Öğretmeni istihdamına da vurgu yaptı. Bu durumda Bilişim Öğretmenleri Ağustos Öğretmen Atamaları alımında öne çıkan bir diğer branş öğretmenleri olacak gibi gözüküyor...

Öğretmen ihtiyaçları netleşir netleşmez, Öğretmen atamaları branş dağılımları ile ilgili tahminlerimizi siz atama bekleyen öğretmena adaylarımıza duyurmaya devam edeceğiz...

www.mebpersonel.com
MebPersonel/ÖzelHaber


Bu haberin tüm hakları mebpersonel.com'a aittir. Alınması takdirde " www.mebpersonel.com " şeklinde aktif bağlantı kurulabilir. Aksi durumda yapılan alıntılarda yasal takip uygulanır.


Yorumlar (82)
murat 5 yıl önce
teog 'da en başarısız ders ingilizce .bu kadar alım gereksiz
tarafsız 5 yıl önce
en çok ihtiyaç temel derslere vardır türkçe ve matematik bunları atamadan sosyal bigler tarihi coğrafyayı atamadan temeli sağlamlaştırmadan ingilizce din kültürü bilişim atamak ne kadar doğrudur. öğrenci türkçeyi bilmiyor , temel işlem becerini bile yapamıyor ama din kültürü, ingilizce ve bilişimde ne kadar ilerleyebilir. oturup bir düşünmek gerekir. asıl düşünülmesi gerekende ihtiyaç var ama neden atama yapılmıyor! neden emekliliği gelen öğretmenler emkli edilmiyor ve yeni öğretmenler sürünüyor !?
aynı terane 5 yıl önce
ne sizi ne sizin tahminlerinizi taktıkları var
edebiyat 5 yıl önce
5 binnnnnnnn
matematik 5 yıl önce
en az 2500 atama istiyoruz. 28.000 kişi sınava girdi....en çok alınması gereken branşlardan biri biziz...
LİSE MATEMATİK 5 yıl önce
en az 3000 atama istiyoruz.buna gercekten ihtiyacımız var..
lise mat 5 yıl önce
evet en az 2500 hakkımız ve bunu yürekten istiyoruz.lütfen duyun..
fenci 5 yıl önce
teogda takviye kursları için fene en az 4000 atama olmalıdır.fen derslerine hep ücretli öğretmen girmektedir.onlar da öğrenciden çok haklı olarak kpss ile ilgileniyor.
fene lütfen adaletsizlik yapmayın
Edebiyatcı 5 yıl önce
Edebiyata en az 10.000 kadro istiyoruz 44.000'de 10.000 çok değil bu kadar insanı edebiyatçı yaptınız bari atayın
edebiyat 5 yıl önce
10.000 kadro verileceğine inanıyor musun ? mantıklı olalım biraz arkadaşlar en fazla kadro ingilizce dikap mat rehberlik alanlarına gidecek yine kendimizi kandırmayalım : //
İŞSİZ ÖĞRETMEN 5 yıl önce
hep bu mhp nin koltuk değnekliği yüzünden yine bu adamın keyfine kaldık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@