banner476

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları Dağılımı Nasıl Olacak? İşte Ek Atama Tahmini Dağılımı

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları Dağılımı Nasıl Olacak? İşte Ek Atama Tahmini Dağılımı. Ek 20 bin öğretmen ataması tahmini dağılımı haberimizde görebilirsiniz.

Öğretmen Atamaları 02.04.2020, 15:35 30.05.2020, 10:06
Öğretmen Atamaları Branş Kontenjanları Dağılımı Nasıl Olacak? İşte Ek Atama Tahmini Dağılımı

20 bin ek atama takvimi öncesi son branş kontenjanları tahmini haberimizi mebpersonel.com olarak sizler için hazırladık. Bu kontenjan tahmini haberlerimiz özellikle atama bekleyen öğretmenlerimiz tarafından büyük rağbet görmektedir. Kontenjan tahmini haberlerimiz öğretmen atamalarının artık tabiri caizse vazgeçilmezi olmuştur. Ek atama öncesi bu yaptığımız kontenjan dağılımı (tahmini) tamamen fikir vermek amacıyla oluşturulmaktadır. Alınan veriler geçmiş yıllardaki öğretmen atamaları, güncel öğretmen ihtiyaç sayıları, ilgili alandaki norm fazlası öğretmen sayıları gibi argümanlardan yararlanılarak oluşturulmuştur. Bazen haberlerimize tepki çeken yorumları ve eleştirileri de görüyoruz fakat biz tamamen yukarı zikrettiğimiz verileri kullanarak tahmin haberlerini yapıyoruz. Önceki yıllarda yaptığımız tahmin haberlerinin bazı öğretmen atamalarında az çok farkla tuttuğu da aşikardır. Zaten öğretmen atamaları sürecini takip edenler veya mebpersonel.com u takip edenler bu durumları bilirler. Ayrıca genel olarak MEB'in öğretmen doluluk oranlarını da düşündüğümüzde her atamada benzer kontenjan sayılarını görmekteyiz.

Öğretmen Atamaları Branş Kontenjan Dağılımı.. Atama bekleyen öğretmenler büyük bir merakla ve umutla Milli Eğitim Bakanlığının yeni öğretmen ataması için duyuruya çıkmasını bekliyor. Bilindiği üzere bakanlık, 18 Mart tarihinde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi . O süreçten sonra ek atama süreci başladı ve ek atamada da 20 bin sözleşmeli öğretmen daha atanacak. 

Atama bekleyen öğretmenlerin sosyal medya platformlarından alınan haberlere göre de bakanlık bugün veya yarın ek atama takvimini yayımlayacak.  Ne kadar öğretmen ataması yapılacağı ise henüz belli değil. Biz de sürecin enguncelhaber takipçisi bir site olarak   atama bekleyen öğretmenlere verilen 20 bin öğretmen ataması için hazırlanan tahmini branş kontenjanlarını tablo halinde  sizler için hazırladık.. MEB'de norm kadro verilerine göre 140 binden fazla öğretmen ihtiyacı bulunuyor. En çok öğretmen ihtiyacı bulunan branş ise özel eğitim branşı.

Tahmin edilen ve atama bekleyen öğretmenlere verilen 20 bin sözleşmeli  öğretmen atamasına 2018-2019 KPSS puanları ile başvuru alınacak. Atama takviminin belirlendiği duyuruda branşlara göre kontenjan sayıları açıklanacak.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINDA BRANŞ KONTENJAN DAĞILIMI NASIL OLACAK?

 Sözleşmeli öğretmen atamaları öncesi en çok öğretmen atamaları yapılacak olan branşları siz atama bekleyen öğretmen adaylarımız için analiz ettik, bu analiz haberimizi mebpersonel.com farkıyla haberimizde bulabileceksiniz. Mebpersonel.com olarak öğretmen atamaları ile ilgili son gelişmeleri, geçmiş haberlerimizde sizlere yayımlamıştık. 

20 bin   öğretmen atamalarında öne çıkan branşları siz öğretmen adaylarımız için mebpersonel.com farkıyla açıklıyoruz.40 bin öğretmen atamalarında bazı branşlar yine önceki atamalarda olduğu gibi ön plana çıkacak. 20 bin öğretmen atamasında en çok alım yapılacak banşları sizler için paylaşıyoruz.

Akıllı telefonlarınızdan tabloyu görüntüleyemiyorsanız telefonu YATAY konuma çevirerek tahmini branş kontenjanları tablomuzu görüntüleyebilirsiniz.

BRANŞLAR TAHMİNİ KONTENJANLAR
Sınıf Öğretmenliği 3332
İngilizce 1718
Din Kült. ve Ahl.Bil. 1668
Özel Eğitim 1501
İlköğretim Matematik Öğr. 1405
Okul Öncesi Öğrt 1303
Türkçe 1071
PDR 975
 Fen Bilimleri/Fen ve Tek. 972
Beden Eğitimi 707
Sosyal Bilgiler 502
Matematik 501
Türk Dili ve Edebiyatı 468
Bilişim Teknolojileri 455
İ.H.L. Meslek Dersleri 452
 Görsel Sanatlar 402
Müzik 358
 Arapça 350
 Fizik 220
Kimya 217
Tarih 184
Almanca 154
Coğrafya 144
 Felsefe 122
Biyoloji 79
DİĞER BRANŞLAR 70
 Elektrik-Elektronik Tek./Elek 61
 Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 54
 Teknoloji ve Tasarım 48
 Muhasebe ve Finansman 46
 Giyim Üretim Teknolojisi 41
 Elektrik-Elektronik Tek./Elk 41
 Makine Tek./Makine ve Ka. 24
 Sağlık/Hemşirelik 24
 Tekstil Tek./Tekstil 21
 El San.Tek./El Sanatları 20
 Kuyumculuk Teknolojisi 20
 Harita-Tapu-Kadastro/ 20
 Tesisat Teknolojisi ve İklim. 20
 Adalet 20
 Halkla İlişkiler ve Org  20
 Mobilya ve İç Mekan Tas. 19
 El San.Tek./Nakış 16
 Grafik ve Fotoğraf/Grafik 15
 Sağlık/Acil Sağlık Hizmetleri 10
 Güzellik ve Saç Bakım Hiz 10
 Sağlık Bilgisi 10
 Gıda Teknolojisi 10
 Hasta ve Yaşlı Hizmetleri 10
 İnşaat Tek./Yapı Tasarımı 10
 Tekstil Teknolojisi/Trikotaj 10
 Sanat Tarihi 10
 Denizcilik/Gemi Yönetimi 10
 Sağlık/Sağlık Hizmetleri  10
 Yenilenebilir Enerji Tek. 10
 Endüstriyel Otomasyon Tek 10
 Metal Teknolojisi 5
 Seramik ve Cam Teknolojisi 5
 Konaklama ve Seyahat Hiz. 4
 Büro Yönetimi 2
 Radyo-Televizyon 1
 Ulaştırma Hizmetleri 1
 Yiyecek İçecek Hizmetleri 1
 Motorlu Araçlar Teknolojisi 1

MEBPERSONEL.COM/ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (5)
Meraklı 6 ay önce
Bravo hava tahmin raporu gibisiniz, nasıl beceriyorsunuz, tombala mı, şaka gibisiniz.
Okan 6 ay önce
Bunu neye göre yapıyorsunuz
Elif 6 ay önce
Neden meslek liselerine kontenjan verilmiyor. Ne muhasebe öğretmenliği ne de pazarlama öğretmenliğinde atama yok şaka gibi kaç yıldır. 4,5,6,8 gibi kontenjan veriliyor. Pazarlama desen 2 yıldır atama yok bu ne ya dalga geçer gibi yıllarca bizi bekletiyorlar.
Emine 6 ay önce
NAKIŞ ÖĞRETMENLİĞİ 16 kontenjan tahmini yapmışsınız ek atama listesinde adı bile geçmiyor
Aytaç kartal 6 ay önce
Bu kadar öğretmen ataması oluyor da neden turizm öğretmen ataması olmuyor 10 tane turizim öğretmeni Atasay ız ne olur yalvarıyorum size

Gelişmelerden Haberdar Olun

@