Öğretmen atamaları bütçeye takılamaz!

Erdoğan ve Avcı'nın 'Şubat ataması yok' açıklamalarına öğretmen adaylarından tepki yağıyor.

Öğretmen Atamaları 04.10.2013, 16:33 04.10.2013, 16:34
Öğretmen atamaları bütçeye takılamaz!

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün moderatörlüğündeki “Gündem Özel” programında Sabah Gazeteci Yazarı Mehmet Barlas, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, Hasan Celal Güzel ve Sabah Gazeteci Yazarı Sevilay Yükselir’in gündeme dair sorularını cevaplandırdı.Şubat’ta öğretmen ataması olacak mı sorusu üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şubat’ta öğretmen ataması yok dedi.

OECD Eğitim Bakanları GayriresmiToplantısına katılan bakan ve ülke temsilcilerine verilen yemekte konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da “Şubat’ta atama yok. Kaldı ki bütçe kanunu da zaten o tarihe kadar çıkmamış olacak. Bütçe kanunundan bize kadro tahsis edilmemiş olacak. Kısaca bu prosedürün yetişmesi de mümkün değil.” diye konuştu.

Ülkenin çeşitli yerlerinden ise “okumak istiyorlar ama öğretmenleri yok” haberleri geliyor. İllerin milli eğitim müdürleri öğretmen açığı sorununu,  ücretli öğretmenlerle çözmeye çalışıyor.

Her sorunun gerisinde yatan en önemli unsur eğitimdir diyen bir hükümet ve öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle çözülmeye çalışıldığı bir eğitim sistemi.

Sosyal medyada tepkilerini dile getiren atama bekleyen öğretmenler, Şubat’ta 40 bin öğretmen ataması için bütçe ayrılmasını istiyor ve adaletli bir atama beklediklerini vurguluyorlar.

Öğretmen adayları, “Bu ülkede öğretmen açığı ve atanmayı bekleyen bekleyen öğretmenler var. Üstelik ekonomimiz gayet iyi derken, atama yapmak için bütçe mazeret gösterilmemeli. Şubat’ta 40 bin öğretmen ataması için bütçe ayrılmasını istiyor ve adaletli bir atama bekliyoruz.  ” diyerek sosyal medyada tepkilerini dile getirdiler.


Ayla Özdemir / sozcu.com.tr
Yorumlar (15)
subatçı 7 yıl önce
Tespitlerineze katılmamak elde değil erzurum gbi bir ilde bile iki yıllık ücretlilerden geçilmiyor bilmiyorum ne olacak sonu biz 84-85 atanamıyoruz
meclisten gecen 47000 kontejan? 7 yıl önce
dolanlabacli yoldan yurumek cok guzel deve kusu misali gibi 40000 atadinizda 7000kontejan nerde kaldi mafen butce kanunu bahane ise 7000 kontejan nerde nemi kumun altinda ?
şubat atamasa 7 yıl önce
evettttttttttttttttttttttttttttttttttttt 7 bi kalanında en kısa zamanda alınması gerek
fiolof 7 yıl önce
şubatta 40 bin öğretmen ataması için bütçe ayrılmasını istiyor ve adaletli bir atama bekliyoruz. 82 ile açıkta kaldık
... 7 yıl önce
on binlerce ücretli sınıf öğretmeni çalıştırılıyor ama ben 84 puanla evde bekliyorum iyi mi?
gogo 7 yıl önce
camilerden görevlendirme yapın be kardeşim alın size öğretmen açığını giderecek formül
gogo 7 yıl önce
camilerden görevlendirme yapın be kardeşim alın size öğretmen açığını giderecek formül
gogo 7 yıl önce
camilerden görevlendirme yapın be kardeşim alın size öğretmen açığını giderecek formül
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@