banner476

Öğretmen Atamaları Ek Atama Kontenjanları Açıklandı- Dağılımı Değerlendiriyoruz

Öğretmen Atamaları Ek Atama Kontenjanları Açıklandı- Dağılımı Değerlendiriyoruz

Öğretmen Atamaları 04.04.2020, 14:53
Öğretmen Atamaları Ek Atama Kontenjanları Açıklandı- Dağılımı Değerlendiriyoruz

Öğretmen Atamaları Ek Atama Kontenjanları Açıklandı- Dağılımı Değerlendiriyoruz. 20 bin öğretmen atamasında branş kontenjan dağılımı açıklandı. Öncekii yıllarda  ve önceki dönem öğretmen atamalarında olduğu gibi bu ek atamada da yine en fazla öğretmen ataması sınıf öğretmenliği branşına oldu. Sınıf öğretmenliğini yine önceki öğretmen atamalarında olduğu gibi İngilizce Din Kültürü İlköğretim Matematik öğretmenliği Okul öncesi Türkçe PDR ve özel eğitim takip etti.

Bu haberimizde sosyal medya branş öğretmen atama gruplarındaki yorumları da göz önünde bulundururarak kontenjan dağılımını değerlendiriyoruz.

Sınıf öğretmenliği branşına 2831 kontenjan verildi. Sınıf öğretmenlerinin öğretmen atamasında talebi 5000 atama idi bu atamada verilen sayı 2831 oldu. 1. atamada sınıf öğretmenliğine 3007 kontenjan verilmişti 2831 sayısı tahminleri de karşılayan bir sayı oldu. 

Sosyal bilgiler branşına 665 kontenjan verildi. Bu sayı sosyal bilgiler branşında var olan durumlara göre olumlu karşılanmıştır. 

Özel eğitim branşının öğretmen atamalarında talebi 3000 kontenjan idi bu atamada verilen sayı bunun 3'te 1'i oldu beklentilerin çok altında kaldı adayları memnun etmedi.

Din Kültürü, İngilizce, İlk öğretim Mat, Fen Bilimleri .okul öncesi, PDR branşlarına sosyal medya öğretmen atamaları gruplarında gördüğümüz kadarıyla beklentileri karşılayan sayıda ek atama kontenjanı verildiğini görüyoruz.

Beden Eğitimi branşının kontenjanı bu atamada biraz arttırıldı bu da beklentileri bir nebze karşıladı diyebiliriz.

Görsel Sanatlar, İHL meslek dersleri, müzik, Arapça branşlarına verilen kontenjanlar da tahmin edildiği seviyede geldi bu branların da beklentileri karşılanmış oldu.

Bilişim teknolojileri branşına verilen kontenjan sayısının beklentilerin çok çok altında olduğunu görüyoruz. Bilişim teknolojileri branşına geçmiş atamalarda 400'ün üzerinde verilen kontenjan sayısı son 2 atamada 200'ün altına düştü. Bu branşta öğretmen ihtiyacını artıracak gelişmeler (zorunlu ders saatleri gibi) olmazsa daha da düşeceği öngörülüyor. Bilişim teknolojileri branşına verilen kontenjan sayısı 183

Lise Matematik branşına verilen kontenjan sayısı da beklentileri karşılamadı. Adaylar verilen kontenjan sayısından memnun değil. .Önceki atamaya göre kontenjan sayısı azalan bir branş oldu.

Türk Dili ve Edebiyatı branşı en çok atama bekleyen öğretmen sayısına sahip branşa verilen kontenjanlar yine adayların beklentilerini karşılamadı. Verilen kontenjan sayısının adayları memnun etmediğini görüyoruz.

Fizik Kimya Biyoloji Tarih Coğrafya gibi branşlara verilen kontenjan sayıları da bu branşlarda atama bekleyen adayları memnun etmese de tahminler ölçüsünde bir kontenjan verildiğini görüyoruz. Bu branşlarda zorunlu ders saatleri ve müfredatlar konusunda pozitif adımlar atılmazsa öğretmen atama sayıları hep bu düzeyde devam edecektir.

Teknik ve Meslek liseleri branşlarına verilen kontenjan sayıları beklentileri karşılamadı. Bu branşlara verilen kontenjanların adayları memnun etmediğini sosyal medyadan görüyoruz.

Sizler de branş kontenjanları ile ilgili görüşlerinizi sosyal medya hesaplarımızdan atılan paylaşımların altına yazabilirsiniz.
 

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER
 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (5)
Ücretli 6 ay önce
El sanatlarının ismi bile listede yok umut bırakmadınız insanlarda
El sanatları 6 ay önce
0 kontejanla kaldık ortada
Duygu Turgut 6 ay önce
Ana ders Türk Dili ve Edebiyatina verilen kontenjan 344 kabul edilemez cok adaletsizce lise branşlarina ek 2 bin kontenjan istiyoruz.
Faruk eğit 6 ay önce
Özel eğitime haksızlık yapılıyor, en çok açık olan bölüm sıralamada ilk beşte bile degil hocalarım
Duygu Turgut 6 ay önce
Ana ders Türk Dili ve Edebiyatina verilen kontenjan 344 kabul edilemez cok adaletsizce lise branjlarina ek 2 bin kontenjan istiyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@