"Öğretmen Atamaları İçin Kadro İhdası Yapılacak"

"Öğretmen Atamaları İçin Kadro İhdası Yapılacak"

"Öğretmen Atamaları İçin Kadro İhdası Yapılacak"

 "Öğretmen Atamaları İçin Kadro İhdası Yapılacak". 2016 Ağustos öğretmen atamaları için MEB'e kadro ihdası yapılacak mı? Ağustos ayında atama bekleyen öğretmen adaylarının talebi karşılığını bulacak mı? 2016 Ağustos öğretmen atamaları için kadro ihdası ile ilgili son gelişmeler haberimizde.

Ağustos ayında öğretmen adayları 50 bin kadro talep ediyor. Yeni Bakan Sn İsmet Yılmaz'ın göreve gelmesiyle taleplerini daha sık hale getiren öğretmen adayları, Ağustos ayında atama yapılmasını ve Ağustos ayında en az 50 bin kadro verilmesi için sosyal medya platformları aracılığıyla seslerini hükümete ve meclise duyurmaa calışıyorlar. Bunda da çok başarılı olduklarını söylemek mümkündür. 

Geçen hafta meclisin gündemine de öğretmen atamaları talebi getirildi. Mecliste milletvekilleri Ağustos ayında öğretmen atamalarının yapılması için öğretmen adaylarının talebini Bakan İSMET YILMAZ'a meclis kürsüsünden yaptıkları konuşmada belirttiler.

İŞTE O KONUŞMALAR...

 Ağustos'ta Öğretmen Atamaları Meclis Gündemine Taşındı. Atama bekleyen öğretmenlerin sabırsızlıkla beklediği Ağustos ayında öğretmen atamaları müjdesi için meclis genel kurulunda milletvekilleri açıklamalarda bulundu. Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılmasını talep eden öğretmen adaylarının talebini meclis gündeminde dile getiren MHP Mv. Prof. Dr. Zühal Topçu ve Tokat CHP Mv. Kadim Durmaz "Ağustos ayında öğretmen atamaları için Bakan İsmet Yılmaz'dan söz istediler" 

Öğretmen adaylarının Ağustos ayında öğretmen atamaları için talepm ettiği kadro sayısı 50 bin. Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılması için meclisten atama ile ilgili yasal düzenleme ve maliye bakanlığı onay gerekiyor. Bu şartlar sağlandığı takdirde Milli Eğitim Bakanlığı Ağustos ayında öğretmen atamaları yapabilecek aksi durum öğretmen atamaları 2017 Şubat ayında yapılacak.

İŞTE MİLLETVEKİLLERİNİN ÖĞRETMEN ATAMALARI İLE İLGİLİ O KONUŞMALARI

MHP MV ZUHAL TOPÇU'NUN KONUŞMASI
CHP MV KADİM DURMAZ'IN KONUŞMASIMEB'E KADRO İHDASI HAZIRLIĞI VAR MI?

-Son olarak eğitim uzmanları ve yetkili merciilerden alınan duyumlara göre Ağustos ayında öğretmen atamaları için MEB'e kadro tahsisinin yapılacağı ve ilerleyen haftalarda bu konuda gerekli açıklamaların kamuoyuna duyurulacağı tahmin ediliyor. Ağustos ayında ne kadar öğretmen atanacak? Atama için takvim ne zaman belirlenecek? Tüm bu soruların cevabını siz takipçilerimize duyuracağız..

MEBPERSONEL/ÖZELHABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum