banner476

Öğretmen Atamaları İçin Verilen Kadro Artırılıyor mu?

Öğretmen Atamaları İçin Verilen Kadro Artırılıyor mu? Öğretmen Atamaları İçin Kritik Süreç....

Öğretmen Atamaları 24.06.2015, 23:41 24.06.2015, 23:58
Öğretmen Atamaları İçin Verilen Kadro Artırılıyor mu?

 300 Bin civarı atama bekleyen öğretmenler için kritik süreçler başlıyor. Atama bekleyen öğretmenler için yeni hükümetin kurulması ve Yeni Milli Eğitim Bakanı'nın belirleneceği onümüzdeki süreç büyük önem arzetmektedir. Atama bekleyen öğretmenler Ağustos Öğretmen atamalarının artmasını ve atama bekleyen öğretmen sorunun nihai çözüme ulaşmasını temenni ediyorlar. 

Ağustos Öğretmen atamaları için verilen kadro sayısı artacak mı ?

Blindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edilmek ve Ağustos ayında kullanılmak üzere 47 Bin öğretmen kadrosu meclisten Mart ayında geçirilmişti. Fakat Bu geçirilen kadro sayısı daha sonra Merkezi Bütçe Kanunundaki toplam personel kadrosuna dahil edilince Ağustos 2015 Öğretmen ataması için kullanılacak kadro sayısı 35 Bine düşmüş  oldu. Yani 2015 Agustos  Ayında herhangi bir kadro artışı olmazsa, 35 Bin yeni Öğretmen atanacak..


Koalisyon hükümeti kurulması çalışmaları meclis başkanlığı seçimlerinin hemen ardından başlayacak. Atama bekleyen öğretmenler de özellikle daha önce vaadlerini duydukları muhalefet parti vekillerine Ağustos Öğretmen Ataması kadro sayılarının artırılması için yoğun baskı yapıyorlar. Bunun için sosyal medyadan oluşturdukları platform aracılığıyla örgütleniyorlar. Çünkü daha önce muhalefet partileri atama bekleyen öğretmen sorununa çözüm bulunacağı vaatlerinde bulunmuştu. Bu durumun da  Ağustos Öğretmen atamasına nasıl yansıyacağı büyük bir merak konusu.

Hükümet kurulunca Ağustos Öğretmen atamalarında kadroların artırılacağı konusunda çeşitli duyumlar alınmakta. Özellikle vekillerden gelen haberlere göre Ağustos'ta verilen 35 Bin Öğretmen ataması kadrosunun artırılarak 50-60 binlere çıkarılacağı iddia ediliyor...

MebPersonel.com/ÖzelHaber

Yorumlar (10)
Ali Can 5 yıl önce
nabi avcının kaprisleri yüzünden seçim öncesi atama yapılmadı,sonuçlar ortada,artık hayırlısı,yazık oldu branşcılara
ali demir 5 yıl önce
Bir ülkede öğretmenlerle alay ediliyor olması o ülkenin kalitesizliğini paraya koyar...
User 5 yıl önce
açıkçasını söylemek gerekirse, gördüğüm en palavra haber yapan memur sitesi. milyonlarca insanın umudunu sömürmek için asparagas haber yapıyorsunuz. yorumumu yayımlar mısınız bilmiyorum.
Duyum Duymak İstemiyoruz 5 yıl önce
duyumlara artık karnımız tok miğdemizi bulndırdı artık bu sene resmen duyumlar sayesinde gitti hamza yoldaşlar ismail loyanlar......v.s.
yılların ücretlisi 5 yıl önce
Cok mu zordu sinavdan önce biz ataması yapilmayan branş öğretmenlerine bir atama yaparak gönul almak 79 80 le bekliyor 60 la atananin okuluna kavusmasini üzüntüyle izliyoruz yıllarca destekledik hükumeti ama onlar bizi desteklemedi
zeyzey 5 yıl önce
kpssye girmeyen dershane öğrtm. atanmasınnnn
Xxx 5 yıl önce
Sizdende haber sitesi oldu da benden öğretmen olamadı ya ona üzülüyorum-:)))
maho 5 yıl önce
nabi hoca gider ayak atmayı yap kendini affettir akp ye küskünleri kazan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@