banner476

Öğretmen Atamaları İçin Yeni Puanlama Sistemi Geliyor

Öğretmenlik Mülakatlarında Yeni Puan Uygulaması Gündemde

Öğretmen Atamaları 19.12.2016, 15:21 19.12.2016, 16:00
Öğretmen Atamaları İçin Yeni Puanlama Sistemi Geliyor

Öğretmen Atamaları İçin Yeni Uygulama Geliyor. Öğretmenlik Mülakatlarında Yeni Puan Uygulaması Gündemde Bilindiği üzere 2016 mayıs ayından itibaren sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat gündeme alınmış ve tartışmalar yaşanmıştı. Daha mülakat ve sözleşmeli öğretmenliğin akıbetinin ne olacağı tartışılırken, bunun üzerine FETO/PDY tarafından 15 temmuz darbe girişimi gerçekleşmiş ve süreç hızlanmıştı. 15 temmuz sonrası O halde çıkarılan 668 sayılı KHK ile sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat yasalaşmıştı.


Bu uygulama ile ekim ayında 15 bin öğretmen ve 5 bin sınavsız dershane öğretmeni alınmıştı.
Yapılan mülakatlar sonucunda komisyonlar arasında ciddi puan farkları oluşmuş ve ciddi mağduriyetlere neden olmuştu bu durum aday öğretmenler tarafından aylardır gündeme getirilmekte ve tepkiye neden olmaktaydı.


Mülakatlarda Yeni Puan Uygulaması Gündemde

Yaptığımız görüşmede bu çalışma ile detaylı bilgi aldık. Aldığımız bilgiye göre komisyonlar arasında farkın kapatılması için Kpss puan üzerinden yapılacak artış ve eksiltmelerde taban ve tavan puan uygulaması getirilmesi planlanıyor. Yani bir adayın puanı en fazla 10 puan artırılıp en fazla 10 puan düşürülebilecek. Bu taban ve tavan puanının 10 ve 15 olma ihtimali en yüksek ihtimaller arasında. (mebgundemi)

Yorumlar (17)
malik 4 yıl önce
Yine hak yenmiş olur. 80 alana 5puan verirler.71 alana 15 puan yani hak yenir. Gem bu yönteme ne gerek var. Bu bit şey yaptık, şimdi tamire çalışıyoruz. Meb pişman oldu ama iptal etsek olmaz diyor. Yapsak da olmaz. Bu yüzden bu yöntem.
Resimci 4 yıl önce
10 ve 15 puan azmi hocam....bu çözüm olamaz.
Haluk 4 yıl önce
Peki milli eğitim ekimde atanmış öğretmenlerde bu puan uygulamasını neden uygulamadı.Bu haksızlık nasıl giderilene?
., 4 yıl önce
Ne kadar saçma. KPSS den 90 aldım ama mülakatta iki kelimeyi bir araya getiremedim. 80 mı alacağım.
450bin 4 yıl önce
Güzel...
Değişen ne? 4 yıl önce
10 puan az mı? 10 puan farkla ilk sıralarda son sıralara gidebilirsiniz ya da son sıralardan ilk siralara gelebilirsiniz.1 puan bile kişinin kaderiyle oynar. Ha 1 puanla atanamamisim ha 10 puanla atanamamisim. Yine aynı şey. Bu sistemin acil kalkması lazım. Aklımizla alay edilmesin.
Sosyalll 4 yıl önce
Yeni mi aklınıza geldi zararın neresinden dönerseniz kar
hal 4 yıl önce
Hadi hayirlisi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@