Öğretmen atamaları Külliyedeki  iftarda konuşulacak

Öğretmen atamaları Külliyedeki iftarda konuşulacak

Öğretmen atamaları Külliyedeki iftarda konuşulacak

Atama bekleyen öğretmen adayları ek 50 bin atama yapılması için sık sık çağrıda bulunurken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer her açıklamasında atama yapılacağına dair açıklamalarda bulunmuştu.

Son zamanlarda birçok açıklamasında öğretmen ataması yapılacağına dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde katılacağı iftar programında bir atama duyurusu yapacağına dair beklenti oluştu. Öğretmen adayları, MEB tarafından en son gerçekleştirilen 15 bin ek atamanın karma olarak gerçekleştirilmesi ile binlerce öğretmen atamada mağdur olurken, gerçekleştirilen atama sayısının düşük olmasına tepki göstermişti. Atama duyurusu bekleyen yaklaşık 500 bin öğretmenin olduğu ve Sayıştay raporlarına göre ise MEB’de 138 bin öğretmen açığının olduğu biliniyor. Uzun zamandır öğretmenler 50 bin ek atama için talepte bulunuyordu.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER, İFTARDA MÜJDE BEKLİYOR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in atama ile ilgili sorulan her soruya atama yapılacağını ifade etmesi ile atama bekleyen öğretmenler ümitlendi. Aday öğretmenlerde günler öncesinde duyurulan iftar programında atamalara ilişkin bir duyurunun geleceği beklentisi oluşurken, atama bekleyen tüm öğretmenler bugün külliyede gerçekleşecek iftarı takip edecek.

Mehmet Fahri Özkan

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum