banner476

Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklancak?

MEB'in önümüzdeki yaz atamayı planladığı 20.000 öğretmenin mülakat puan sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğretmen Atamaları 09.05.2018, 15:13 09.05.2018, 15:49
Öğretmen Atamaları Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklancak?

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için duyuruya çıkmıştı, MEB, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan atama takviminin bir kısmı geçtiğimiz gün sona erdi. Yaklaşık 59 bin öğretmen mülakata alındı. Bundan sonraki takvim şu an için yok.

 Bakanlığın mülakata giren öğretmenlerin mülakat puanlarını en geç 1 hafta içerisinde açıklayıp itirazları alması gerekiyor. Aksi takdirde öğretmenlerin atama süreçleri uzayacak ve yeni eğitim öğretim yılına bazı öğretmenler geç başlayacak.

 MEB, bundan sonra mülakat puanlarını açıklayacak, itirazları alacak, itiraz sonucu kesin puanları açıklayacak. Daha sonra atamalar için tercih alacak, atamaları gerçekleştirecek ve güvenlik soruşturması süreci başlayacak. En sonunda ise öğretmenler göreve başlayacak.

 Güvenlik soruşturmasının 3-8 hafta arası sürdüğü biliniyor ama bazen bu süre daha fazla olabiliyor. Dolayısıyla bakanlığın puanları bir an evvel açıklaması gerekiyor. Öyle zannediyoruz ki MEB, meb.gov.tr adresinden önümüzdeki 1 hafta içerisinde öğretmenlerin puanlarını açıklayacak.

 Mebpersonel

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@