banner476

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? (2018)

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? (2018) 25 Bin Öğretmen Eylül Ayında Göreve Başlayacak

Öğretmen Atamaları 15.05.2018, 10:10 15.05.2018, 10:15
Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? (2018)

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? (2018) 25 Bin Öğretmen Eylül Ayında Göreve Başlayacak. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, 25 bin öğretmen atamasının Eylül'de yapılacağını söyledi.

25 BİN ÖĞRETMEN EYLÜL'DE GÖREVE BAŞLAYACAK

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalın, öğretmen atamalarına ilişkin olarak, "20 bin artı 5 bin yani 25 bin öğretmen ataması yapılacak. 25 bin öğretmen ataması için çalışmalar sürüyor. Eylül ayı itibarıyla 25 bin yeni öğretmenimiz yeni öğretim yılında görevine başlayacak" dedi.

 

Bakan Yılmaz Öğretmen Atamaları İçin Tarih Verdi. Manisa’da katıldığı programda eğitim konusunda yapılan çalışmaları anlatan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 25 bin öğretmen atamasının seçimden sonra ilan edileceğini belirten Yılmaz şöyle konuştu: “584 bin öğretmen ataması yaptık. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının da belli bir sevide olması lazım. Biz gelmeden önce 28 öğrenciye bir öğretmen düşerken, şimdi 17 öğrenciye bir öğretmen düşüyor. Bu oran Kore’de aynı, Japonya’da da, İngiltere’de de aynı. Fransa ise bizden daha fazla. Dün Avrupa ülkesinin gerisindeyken, bugün ilerisindeyiz. 25 bin yeni öğretmen ataması yapılacak. Bunun için illerde mülakat çalışmaları başladı. Öğretmen alımlarıyla ilgili çalışmalar haziran ayında bitecek. Aslında mayıs ayı sonunda çalışmalar biterdi. Ancak, değerlendirmeler olacak. Tercihleri alacağız. İnşallah seçimden sonra atamaların hepsini ilan edeceğiz.”

Diğer yandan 20 bin öğretmen ataması mülakat sonuçlarının ise bu hafta açıklanacağını tahmin ediyoruz. (mebpersonel.com)

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@