banner476

Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? Ne Kadar Öğretmen Alımı Olacak?

Öğretmen Adayları Merak Ediyor... Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? 2018 Yılında Ne Kadar Öğretmen Alımı Yapılacak? Bakan Yılmaz'ın açıklamaları Mebpersonel.com'da.

Öğretmen Atamaları 01.10.2017, 11:36
Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak? Ne Kadar Öğretmen Alımı Olacak?

Öğretmen Atamaları Konusunda Bekleyiş Devam Ediyor. 2017 KPSS ve ÖABT'ye giren öğretmen adayları atama bekliyorlar. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Toplam kaç bin öğretmen alımı yapılacak? Bakan Yılmaz öğretmen atamaları konusunda neler söyledi?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yılmaz, gelecek yıl bütçenin durumuna göre 20 bine yakın öğretmen alınacağını belirterek, özetle şunları söyledi:

“Gelecek yıl öğretmen alımıyla ilgili Geçen yıl 50 bin öğretmen, bu yıl 20 bin öğretmen atadık. Gelecek yıl da bütçenin durumuna göre sunacağız, muhtemelen gelecek yıl da bu sene aldığımız kadar, 20 bine yakın öğretmeni kendi ailemize katacağız. Sözleşmeli öğretmenliği iyi ki getirdiniz, herkesin dediği bu. Öğretmenlerin doğuda ve güney doğuda durma süresi bir yıl bile değil. Kaç kardeşi var, kendi odası var mı, okul gezisine götürsem katkı sağlayabilir mi ailesi? Öğretmenin bunları bir yılda öğrenmesi mümkün değil. Öğretmen kendisini geliştirsin. Türkiye’nin gelişmişliğinde en büyük pay, öğretmenlerin. Daha iyi bir sonuca ulaşmak için öğretmenlerimize gereken bilgileri aktarmak istiyoruz. Dört yıl kalacak, sonunda başarılı gördüklerimizi kadroya alacağız. İki yıl daha kalacak. Öğretmenin her bölgede çalışması esastır diye milli eğitimin temel kanununda var. Biz bu sistemle bunu yapmış oluyoruz.”

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (16)
Tuncay 3 yıl önce
Nerde ek 10000 atama nerde verilen sözler artık dediklerinize kim inanır !!!
magdur 3 yıl önce
senin konuşma becerin var mi!?!?
magdur 3 yıl önce
mebi yerin dibine soktunuz bir an önce ek 10000 atama yapilmali en azindan şubata yetişir başka türlü veripte yapmadiginiz sözlerin cevabini sandikta alirsiniz.yeter artik canimiza tak etti
sln 3 yıl önce
sözleşmeliyi iyiki getirmişsiniz diyen kim acaba ayrıca batıda her yıl farklı ücretli öğrtmlerle ders yapan çocuklar ne olacak her şeyiniz palavra
Candan 3 yıl önce
Doğuda ogretmen yok deniliyor batıdan doğuya gelemiyorum
Aynı lafları söylüyor! 3 yıl önce
Başka cümle kurmasını bilmiyor hep aynı terane! Referandum mitinglerinde verilen sözü yuttular! Ağustos'ta 10 binnatama yapacaklarını açıklamıştı C.başkanı ? Sözden dönmek de marifet akpye göre!
edebiyat 3 yıl önce
Mülakatsiz 10 bin atama, acilen bekleniliyor.
Atama bekleyen memur ögretmenler 3 yıl önce
Ülkemiz sıkıntili bi surecten geciyor malum ancak bu donemde egitimi gözardi edilmeyecegide malum bu surecte ek mali yuk getirmeyecek bir cozum olarak ogretmenlik mezunu ancak bakanlikta memur kadrosunda calisan personellerin 2012 ye kadar uygulanan kirum ici atamanin tekrar yapilmasi ve magduriyetlerinin giderilmesi dogru bir uygulama olacaktir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@