"Öğretmen Atamaları Olacak" dedi, Yakalanıp Hapse Atıldı

banner483

Öğretmen Atamaları'nı Vaad Etti, Yakalanıp Hapse Atıldı

Öğretmen Atamaları 13.05.2015, 20:02 10.05.2015, 20:21
"Öğretmen Atamaları  Olacak" dedi, Yakalanıp Hapse Atıldı
DİL EĞİTİMİNE DEĞİL, CEZAEVİNE GİTTİ!
Siyasetçi ve üst düzey kamu görevlileri ile fotoğraf çektirip sosyal medyada yayınlayan ve nüfuzunu kullanarak tayin işlerini yaptıracağını söylediği çok sayıda öğretmen adayını dolandırann H.Y, tutuklanarak Buca Kapalı Cezaevi'ne konuldu. H.Y, cezaevine girmeden önce sosyal medya hesabından ABD'ye 6 ay dil eğitimi için gittiğini yazdı. Bu paylaşıma dolandırdığı ve vaatte bulunduğu kişilerden ilginç yorumlar geldi.
İzmir'de bir çok vatandaş ve öğretmen adayı, atamalarının yapılması veya iş bulması için H.Y.'ye para kaptırdıklarını belirterek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen İzmir Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, önceden de aynı suçtan poliste kaydı bulunan H.Y'yi yakaladı. H.Y, ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Buca Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.
H.Y, tutuklanmadan hemen önce sosyal medya hesabında bulunan kişilere ise uzun bir süre görüşemeyeceği için ilginç bir açıklama ile veda etti. H.Y. facebook hesabından "Çok şükür dostlarım, elhamdüllah ABD'ye 6 ay dil eğitimi için gidiyorum. Hakkınızı helal edin, selamlar, saygılar" diye paylaşımda bulundu. Bu paylaşıma ilginç yorumlar geldi. İşte o yorumlardan bazıları:
* Doğru söylüyorsun Buca Cezaevi'nde dil eğitimi alırsın, milleti iş vaadi ile dolandırısan sonun böyle cezaevi olur.
* Bizim atamalar nolacak peki
* Dil Bilgisi öğrendiğin kadar, din bilgisi de öğrenelim, çünkü biri dünyada, diğeri ahirette lazım olur.
* Diyabarbakırlı olduğum için ilk defa utandım. Ataması yapılmayan öğretmenlerin hakkını kimse ödeyemeyecek.
* Atamalarımızı istiyoruz.
* Gitmeden öğretmen atamaları ne alamde abi son yorumun nedir :))

FATİH ŞENDİL
Kaynak: Yeni Asır Gazetesi
banner482
Yorumlar (2)
Sarmaş Dolaş Dolaştık 6 yıl önce
google'a bu şahsın adını yazınca görsellerde cb ile sarmaş dolaş fotoları var bir sürü nasıl inanmıyacaksın diyorduk bu adama ama... çok umutlandırmıştı bizi ders çalışmadık onun yüzünden
xxx 6 yıl önce
bize en çok umudu veren kişiydi yazıklar olsun 3 kuruş için binlerce insanın umutlarını yıktın değermiydi başbakanımızında alacağı olsun açıklama yapmıyo bir türlü 3 kuruşluk insanlarla muhattap ediyo bizi bundan sonra başbakanımızın ve erdoğanın sözünden başkasına itibar etmek yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@