banner476

Öğretmen Atamaları Öncesi Öğretmen İhtiyaç Sayıları- Ek Atama Takvimi Ne Zaman?

Öğretmen Atamaları Öncesi Öğretmen İhtiyaç Sayıları- Ek Atama Takvimi Ne Zaman?

Öğretmen Atamaları 31.03.2020, 19:10 31.03.2020, 19:45
Öğretmen Atamaları Öncesi Öğretmen İhtiyaç Sayıları- Ek Atama Takvimi Ne Zaman?

Öğretmen Atamaları Öncesi Öğretmen İhtiyaç Sayıları- Ek Atama Takvimi Ne Zaman?. Aylardır merakla beklenen ek atama takvimi ile ilgili bugün Sn Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk ek öğretmen ataması takviminin yakın zamanda açıklanacağını belirtti. Ayrıca Sn Ziya Selçuk, son yapılan öğretmen atamalarında  (20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılmıştı) atanan 20 bin öğretmen için de bir takvim belirlendiğini ve bunun da çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. 20 bin öğretmen kararnamelerinin illere gönderilerek göreve başlama işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor. Bu konuda Sn Ziya Selçuk adayların müsterih olmasını söyledi. Ek atama takvimi ile ilgili de yine sosyal medyada yayılan haberlere göre en geç Cuma gününe kadar takvimin ilan edileceği tahmin ediliyor. Ek atama takviminin koronavirüsten dolayı okulların kapatılmasında dolayı Temmuz Ağustos Eylül Ekim dönemlerini kapsayacak şekilde planlanacağı iddia ediliyor. Ek atama takviminde branş branş kontenjan dağılımları da ilan edilecek. Branş kontenjan dağılımında mebpersonel.com olarak tahminimiz en çok kontenjan verilecek branşın sınıf öğretmenliği olacağını onun ardından ingilizce öğretmenliği din kültürü ahlak bilgisi öğretmenliği okul öncesi öğretmenliği Türkçe öğretmenliği PDR özel eğitim beden eğitimi öğretmenli bilişim teknolojileri öğretmenliği sosyal bilgiler öğretmenliği gibi öğretmen ihtiyacı çok olan branşların daha çok kontenjan alacağını tahmin ediyoruz. 

İŞTE ÖĞRETMEN ATAMALARI, EK ATAMA İLE İLGİLİ DİĞER AYRINTILAR VE İL İL ÖĞRETMEN İHTİYAÇ SAYILARI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bu açıklamalarının ardından gözler 20 Bin Ek Öğretmen Atamanın hangi illere yapılacağı; 2020 KPSS'den önce mi snra mı yapılacağı merak edilen konular arasındadır. 20 Bin Öğretmen 18 Mart 2020 tarihinde atandı. Atanan öğretmenler Koronavirüs'ün etkisi geçtikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınlayacağı duyurudan sonra görevlerine başlayacak. Ek 20 bin atama ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Atama takvimini yakın zamanda açıklayacağız.'' dedi.

Türk Eğitim Derneği tarafından yayımlanan Eğitim Değerlendirme Raporu’na göre 41 bin 654 öğretmen fazlası yer almakla birlikte ülke genelinde öğretmen ihtiyacı 153 bin 640'dür. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

20 Bin sözleşmeli ek öğretmen ataması takvimi ile ilgili gözler ; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve MEB Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU'nun yapacağı açıklamaya çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni atanacak öğretmenlerle ilgili takvime ilişkin ''Onun ilgili de çalışıyoruz, çok uzatmadan kısa bir süre içinde açıklama yapacağız.'' dedi.

Öğretmen atamaları ile ilgili son gelişmeleri mebpersonel.com farkıyla bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek öğrenebilirsiniz. 20 bin öğretmen ataması ile ilgili süreci yakında takip ettiğimizi bildirmek istiyoruz.
MEBPERSONEL.COM/ÖZELHABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (1)
Ücretli 6 ay önce
El sanatlarına kontenjanlar hiç verilmiyor çok az veriyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@