banner476

Öğretmen Atamaları Takvimi Ve Branş Kontenjanları Ne Zaman İlan Edilecek?

Öğretmen Atamaları Takvimi Ve Branş Kontenjanları Ne Zaman İlan Edilecek? Tüm detaylar haberimizde.

Öğretmen Atamaları 18.12.2019, 19:19
Öğretmen Atamaları Takvimi Ve Branş Kontenjanları Ne Zaman İlan Edilecek?

Yaklaşık 500 bin adayın heyecanla aylardır beklediği açıklama internet üzerinden de araştırılmaya başlandı. Ayrıca Bakan Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz” ifadelerine de yer verdi. Peki, 2020 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Yeni yılda öğretmen atamaları hangi tarihlerde yapılacak? İşte MEB tarafından yapılan açıklama…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılacak olan açıklama ile 2020 öğretmen atama tarihleri ile ilgili konu netlik kazandı ve tüm adaylar heyecanla bekleyişe geçti. Haberimizin devamından diğer tüm detaylara ulaşabilirsiniz…
2020 ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamalarının Şubat 2020’de yapılacağını duyurarak, “”Öğretmen adaylarımız sanıyor ki ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum.

Bu ülkenin genel ekonomik durumuyla kabinenin kararıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben ’60 bin az, 80 bin olsun’ derim.
Biz şuna bakıyoruz; ‘Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var’ diye. Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki ‘Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor’ diyor. Burada bazı branşlar, örneğin; edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz” diye konuştu.

ÖĞRETMEN ATAMA 2020 KONTENJANLARI BELLİ Mİ?
2020 Öğretmen atama kontenjanları belli olmadı. MEB tarafından yapılan 2019 öğretmen atamalarında, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırmıştı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@