ÖĞRETMEN ATAMALARI VE YER DEĞİŞTİRMELERİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ KANAYAN YARASI

ÖĞRETMEN ATAMALARI VE YER DEĞİŞTİRMELERİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ KANAYAN YARASI

Türkiye’nin doğusunda görevlendirilmek üzere sınıf öğretmenlerine yönelik bir ek alım düşünülüyor mu?

     Eğitim sisteminde yapılan değişikliklerle bir anda sınıf öğretmenlerini norm kadro fazlası yapmayı başaran Milli Eğitim Bakanlığı, bünyesinde bulundurduğu ve atanmayı bekleyen sınıf öğretmenlerine hayal kırıklığı yaşatmaktadır.

       
  Sayın Bakan, Özür grubu yer değiştirmelerini çıkmaza sokmuştur. Anayasayı hiçe sayarak eş , sağlık ve eğitim özrünü görmezden gelmiştir. Binlerce Öğretmenin Anayasayı dayanak görerek giriştiği hak mücadelesini değersizleştirmeye çalışmıştır. 


İl Emri uygulamasının geçerli olacağı bir ek yer değiştirme ile mağduriyetlerinin tamamının giderilmesini isteyen öğretmenler yeni bir mağduriyete daha sürüklenmektedir. Yer değiştirme hakkı verilen öğretmenlere alan değiştirme şartı getirilmektedir. Aile Bütünlüğünü bir şarta bağlamak haksızlık değil midir? Sorumlusu olmadığı değişikliklerin olumsuzluklarının faturası neden sınıf öğretmenlerine kesiliyor?  Şimdi birçok öğretmen kördüğüm olmuş, ne yapacağını düşünüyor. Alan değiştirerek yer değiştirmesi halinde evinde mutlu olabilecekken, işinde mutlu olamayabileceğinin endişesini yaşamaktadır.mebpersonel.com Ayrıca, Herkesin yer değiştireceğinin garantisi yoktur. Mağduriyeti  devam eden öğretmenler olacaktır.Sayın Bakan, il emrini vermeyerek zafer kazandığını düşünebilir ama yaptığı bu kördüğüm uzun süre çözülemeyecek. Türkiye’nin doğusunda bu alan değişikliği ile sınıf öğretmeni açığı çıkacaktır. Değiştirdiğiniz eğitim sistemiyle mağdur ettiğiniz Sınıf öğretmeni adaylarına hakkını verme zamanı gelmiştir. Ülkenin doğusunda boşalacak kadrolara Ek Sınıf Öğretmeni ataması yapmak durumundasınız. Evdeki hesap çarşıya uymadı.Tüm atama bekleyen öğretmenler hakkı olan şu soruyu soruyor:

         

 Türkiye’nin doğusunda görevlendirilmek üzere sınıf öğretmenlerine yönelik bir ek alım düşünülüyor mu?

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

58 Yorum