banner476

Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı? Şubat'ta 30 Bin Atama...

2017 Şubat ayında öğretmen atamaları yapılacak mı yapılmayacak mı tartışmaları sürerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sonra AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da müjdeyi verdi.

Öğretmen Atamaları 12.12.2016, 16:06 12.12.2016, 21:26
Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı? Şubat'ta 30 Bin Atama...

2017 Şubat ayında öğretmen atamaları yapılacak mı yapılmayacak mı tartışmaları sürerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sonra AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da müjdeyi verdi.

Uzun zamandır öğretmen adaylarının kafası bir hayli karışıktı. 2017 Şubat ayında öğretmen atamaları yapılacak mı yapılmayacak mı? derken MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli 30 bin öğretmen ataması müjdesini vermişti. Fakat hükümet kanadından bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise bu konuda henüz net bir açıklama yapmadı. Son olarak CHP Bursa Milletvekili ile arasında yaşanılan diyalogda, atamaların sadece kendi isteği ile olmadığını, bunun için MEB, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve DPB'nin birlikte karar alması gerektiğini ifade etmişti.

Öğretmen Adaylarının Yüreğine Su Serpti

Öğretmen adaylarını bir nebze olsun rahatlatan açıklama ise Ak Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun'dan geldi. Karaburun yaptığı açıklamada, 2017 Şubat ayında 30 bin öğretmen atanacağını ve 30 bin öğretmenden 1500'ünün engelli öğretmen adayları arasından seçileceğini ifade etti.

2017 Şubat'ta 30 bin Öğretmen Ataması

Karaburun, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 1500 engelli öğretmen adayının atama müjdesini kendisine bizzat verdiğini ifade etti. Karaburun, ''2017 Şubatta 30 bin öğretmen atanacak. Bunların 1500'ü engelli öğretmen adayları arasından seçilecek.'' dedi.

2017 Mart'ta Engelli Kamu Personeli Atamaları Yapılacak

AKP Bursa milletvekili Bennur Karaburun, 2017 Mart ayında EKPSS ile kamu personeli atamalarının yapılacağını ifade etti. Karaburun, Şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarının dışında bir atama olacağını da bildirdi. Engelli istihdamının artacağı yönündeki ifadelerden sonra atama haberi engelli vatandaşlarımızı sevindirmiş durumda.

Atamalarla ilgili olarak ilerleyen zamanlarda gerekli duyuruların yapılması bekleniyor. (gazeteegitim)

Yorumlar (16)
Rahat 4 yıl önce
İnshaAllah doğrudur bu
Artık rahat bir şekilde uyuyabilirizz
Amin Ecmain Yha Hasip Nasip eyle bizlerede atanmayı
Hakkımız olan atama verilir
Resmi olarak da verilir bu haber ozaman rahatlarız
ÖĞRETMENLER KPSS YE GİRDİ 4 yıl önce
Dershane öğretmenleri saygılı olunsınava çalışmış insanların rızkını çalmayın bide bu sözleri duymayalım
DERSHANE ÖĞRETMENİ 4 yıl önce
DERSHANE ÖĞRETMENLERİNİ UNUTMAYALIM LÜTFEN...
Masum 4 yıl önce
İnşAllah herkes atanır, 20 yıl önce atandığimda sanki dünyalar benim olmuştu.Ama inşAllah sizler birgün teröristin diye vatan haini damgası yemezsiniz,bizlere de dua edin inanin suçum nedir bilmiyorum görevime döneceğim günü hayal ediyorum,öğrencilerin gürültü yapmalarını o kadar özledim ki .....Allahım sen beni benden iyi biliyorsun sana sığındım
Coğrafyacı 4 yıl önce
Allahım çok sıkıntıdayım sen hak eden herkesin atamasını nasip et amin
Resim 4 yıl önce
Yıllardır atanmayı bekliyoruz çocuğuma mahcup olmaktan yoruldum Türkiye gibi bi ülkede öğretmen sorunu çözülemedi gitti bizde hal kalmadı sanat kalmadı umut kalmadı atama olacaksa yetenek bölümlerine kontenjan birkerelikte olsa fazla ayrılmalı Allah her öğretmen arkadaşıma mesleğini yapmayı nasip etsin
zeynep 4 yıl önce
Aman Sayın Vekilim; memur öğretmenlerle ilgili bir haber yokmu?Valla kafayı yiyeceğim artik
safiye 4 yıl önce
Sayın Vekilim,Bizi dikkate alan yok bari siz söyleyin Sayın Bakanıma : 12800 civarında Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu atama bekliyor.Son sınıfta okuyanları saymiyorum daha.460 kişilik kontenjanla hangi birimiz atanalim.Atanabilmemiz için 3000'den fazla kontenjan verilmesi gerekiyor.3000 kontenjan verilirse en azından 4 de 1 yada 5 de 1 imiz ataniriz.8 yıldır ogretmen olabilme hayaliyle yaşıyorum.Artik dayanacak gücümüz kalmadı.Bir de siz Rica etseniz Sayın Bakanımıza.Allah devletimize,hukumetimize zeval vermesin...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@