Öğretmen Atamalarına ''Reis'' Eli Değmelidir

Öğretmen Atamalarına ''Reis'' Eli Değmelidir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, her fırsatta Ağustos ayında atama yapmayacaklarını defaatle dile getirerek her geçen gün atama bekleyen öğretmenlerin damarına basmaya devam etmekte, görevini yerine getirememektedir.

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, geçtiğimiz gün TRT Haber'in konuğu idi. Sözleşmeli öğretmenlik, TEOG, öğretmen atamaları başta olmak üzere eğitimi değerlendiren Yılmaz, Ağustos ayında öğretmen atamasının yapılmayacağını yineledi. İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik sistemine geçeceklerini ve atamaların 2017'nin Şubat ayında yapılacağını açıkladı. Bu talihsiz açıklamalara atama bekleyen öğretmenler özellikle sosyal medya aracılığı ile bakan ve bakanlığı topa tuttu.

Başbakan Binali Yıldırım, öğretmen atamaları ile ilgili suskunluğunu koruyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın öğretmen atamaları için Şubat ayını işaret etmesi gözleri başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevirdi. Atama bekleyen öğretmenler cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı son umut olarak görüyorlar. 

Bilindiği üzere atamalara genel manada başbakan karar veriyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti ile uzun geçmişi atamalarda etkili olabileceğini gösteriyor. Öğretmen atamalarında fiilen bakanlıklardan ziyade başbakan ve Cumhurbaşkanının daha etkili olabileceği konuşuluyor. Keza eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı döneminde istisnasız her ''Atama Yok'' açıklamasının ardından atama yapılmış ve hatta atama bekleyen öğretmenler tarafından bu durum özellikle sosyal medyada ti'ye alınmıştı.

Atama bekleyen 414 binden fazla öğretmenin son ve güçlü umutlarından cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaldı. Reis olarak anılan Erdoğan'a atama bekleyen öğretmenler güveniyor. TBMM kapanmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devreye girerek Ak Parti'nin eski başbakanı ve eski bakanının verdiği sözü tutması için atamaların gerçekleşmesinde rol oynayacağı bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve bakanın asli görevlerinden olan öğretmen istihdamında bakanlık görevini yerine getirmediği için atama bekleyen öğretmenler halkın başkanından, Erdoğan'dan olumlu haber bekliyor.

2016 yılı Ağustos-Eylül dönemi öğretmen atamaları ile ilgili süreci takip edip siz değerli atama bekleyen öğretmenleri, eğitim camiasını ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum