Öğretmen atamalarında boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme neden yapılmadı?

Öğretmen atamalarında boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme neden yapılmadı?

Bakan Mahmut Özer döneminde öğretmen atamalarında çeşitli sebeplerden dolayı yerleşmeyen öğretmenlerimiz yerine neden ek yerleştirme yapılmadı? Öğretmenlerimizden talep var.

Önceki yıllarda öğretmen atamalarında çeşitli sebeplerden dolayı yerleşmeyen öğretmenlerimiz yerine tercih sırası bulunan öğretmenlerimiz ek yerleştirme ile atanırdı. Fakat Sayın Özer döneminde bu yerleştirme yapılmadı.

Öğretmenlerimiz ise bu konunun çözülmesi için talepte bulunuyorlar:

Öğretmen atama dönemlerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak kalan kadrolara (göreve başlamayan veya ataması iptal edilenler) yapılan ek yerleştirme Sayın Bakan Mahmut Özer döneminde yapılmıyor. Halbuki 29 Nisanda Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Fizyoterapist ve Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve Aşçı Yardımcısı) Pozisyonları için dahi ek yerleştirmeye çıktı. Atamayı sınırda kaçırmış öğretmenler olarak, önceki atamalarda olduğu gibi ek yerleştirme yapılması talebinde(hak, hakkaniyet) bulunuyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum