banner476

Öğretmen Atamalarında Mülakat Kaldırılmalı, Atamalar Kadrolu Yapılmalıdır

Öğretmen Atamaları: ''Mülakat gündemden çıkarılmalı, atamalar kadrolu yapılmalıdır''

Öğretmen Atamaları 26.11.2018, 19:46
Öğretmen Atamalarında Mülakat Kaldırılmalı, Atamalar Kadrolu Yapılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, öğretmen sayısı her geçen yıl artmasına rağmen halen yaklaşık 100 bin öğretmene ihtiyaç bulunduğunu belirterek, “Öğretmen eksikliğinin uzun vadede bir milletin kaderini etkileyebileceği düşünülerek, hiçbir sınıf öğretmensiz bırakılmamalıdır. Ücretli öğretmenlik uygulamasıyla öğretmen açığının kapatılmaya çalışılması ucuz çözüm yoludur. Bakanlık, geçici tedbirlerle zaman kaybetmemeli, kalıcı çözümler bulmalıdır” dedi.

Atilla Olçum, Eğitim-Bir-Sen Ardahan Şubesi’nin olağan genel kuruluna katıldı. Burada bir konuşma yapan Olçum, ülkenin birlik ve beraberliğine omuz verdiklerini, eğitim çalışanları için çalıştıklarını, ürettiklerini, kazanım elde ettiklerini söyledi.

Mülakat gündemden çıkarılmalı, atamalar kadrolu yapılmalıdır

Eğitim gündemine de değinen Olçum, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına tekrar dönülmesinin bazı sorunlara kapı araladığını kaydederek, “Farklı istihdam şekilleri, sorunları çeşitlendirmiş, yeni sorunlar ortaya çıkarmış, öğretmenlerin aile bütünlüğünü bozmuş, insani mazeretleri ortadan kaldırmıştır. Temel insan haklarına aykırı olan bu uygulama sona erdirilmeli, sözleşmeli olarak görev yapan bütün öğretmenler kadroya geçirilmeli, mülakatla öğretmen atama yöntemi gündemden çıkarılmalı, toplum vicdanında karşılığı olan kadrolu istihdam modeli tercih edilmelidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@