banner476

ÖĞRETMEN ATAMALARINDAKİ MÜLAKAT SİSTEMİ KALDIRILMALIDIR

CHP Niğde Milletvekili ve Kit Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, Öğretmen adaylarının yeterli puanı aldığı halde atama sistemine mülakat sistemiyle getirilen haksızlığı TBMM gündemine taşıdı.

Öğretmen Atamaları 01.06.2017, 18:30
ÖĞRETMEN ATAMALARINDAKİ MÜLAKAT SİSTEMİ KALDIRILMALIDIR

CHP Milletvekili Gürer, Öğretmen adaylarıyla ilgili Meclis Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanının iade etmesini eleştirerek; “Millî Eğitim Bakanlığında, KPSS’den yeterli puan alan öğretmenlerin atama sürecinde mülakat sistemiyle ilgili haksızlık yapıldığı ve torpille haklarının gasp edildiği bir gerçektir. Mülakatın kaldırılması ve KPSS puanına göre öğretmen atamasının sağlanması haksızlıkları engellemiş olacaktır. Bu bağlamda, yıllarca eğitim alıp gerekli puanı alarak atama beklerken birkaç görevlinin sorduğu birkaç mülakat sorusuyla hakların gasledilmemesi olası mıdır? Dört yıl eğitim almış, KPSS'ye girmiş, başarılı olmuş bir kişi için mülakat neden gerekmektedir? Mülakatın kaldırılması düşünülmekte midir?" sorularımızı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, kişisel görüş ileri sürüldüğü için, ilk satırdan dolayı iade etmiştir. Oysa burada ifade ettiğim, torpille hakların gasp edildiği toplumun genel kanısıdır. Mülakat var olduğu sürece torpil konuşulacaktır, mülakatsız alımın yolu açılmalıdır” dedi.

Yorumlar (1)
Fatma zincir5 3 yıl önce
Bu mülakat haksızlıktır puan alan öğretmen gençlere.güvenlik soruşturmasında arızası olanı elbette elemek gerek önce düzgün insan olmak gerek elbette ama düzgün vatanını seven hizmet verecek ahlaklı başarılı gençlerin mülakatda elenmesi çok acıdır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@