Öğretmen Atamalarının Artırılması Talep Edildi

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, öğretmen atama sayılarının arttırılması için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Öğretmen Atamaları 01.02.2018, 14:17
Öğretmen Atamalarının Artırılması Talep Edildi

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz eğitim ve öğretmenler için çalışma yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, bakan yardımcısı ve muhalefet vekillerini ziyaret eden Gündüz, öğretmen atama sayısının arttırılmasını talep etti.

Yaptığı çalışmalar hakkında Ankaradanhaber'e bilgi veren Gündüz, şunları söyledi:

"Eğitim ve öğretmen benim için en değerli konulardır biz yeni dünyaya, yeni Türkiye'ye ve büyük Türkiye'ye ancak eğitimli bir nesil ile ulaşırız. Eğitimin kalitesi ise eğitimciye bağlı ve öncelikle eğitimci istihdamına bağlı. 450 bin den  fazla mezun gencecik öğretmen adayı var. Bakanlık 140 bin öğretmen açığımız var diyor ve son beş senedir ortalama 50 bin atama yapılırken bu sene ne yazık ki sadece 25 bin atama yapılacak biz bu sene de 50 bin atama talep ediyoruz. Öğretmenlerin özellikle sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin sorunları çözülmeli aile bütünlüğü ve ücretleri adil hale getirilmelidir. Biz bu konuda yeni nesil muhalefet anlayışımız ile bağcıyı dövmeden daha iyi bir bağ ve daha iyi üzüm için çalışıyoruz. Millete ve geleceğe hizmet ediyoruz. " dedi.

Yorumlar (5)
Emek:Eğitim 2 yıl önce
Kpss ye girme ve kendi alanında görev yapma şartı istemiyoruz verdiğimiz bütün bir ömre bedeldir
Memek 2 yıl önce
Allah belani versin senin emek diye yazmis birde adini. Hakkimk helal etmiyorum
Ücretli Atamasına Hayır 2 yıl önce
450 bin öğretmen işsizken sanki öğretmenlik mezunlarının sayısı yetersizmiş gibi farklı alım yollarına gidilmesi 2 senedir bizi üzmektedir.. Herkes ayni Kpss puani ile aynı kontenjanda yerini almalıdır. Kpss'ye çalışanın emekleri zayi olmamalıdır. Korsan Atamaya Hayır!
mülakat kaldirilsin 2 yıl önce
Sayi artsin da torpil daha cok artsin ugrasi suruyor. Yahu mulqkat kalksin, hak yerini bulsun diye ugrasan yok. Ucretliyle vs gundem degistiriliyor. Hak icincabalayan kimse yok. Ne aci. Boyle mi olmaliydi ummet?
emel 2 yıl önce
kaç ay oldu atayın bizi artık 2017 de puanıya

Gelişmelerden Haberdar Olun

@