banner476

Öğretmen Atamalarının Eylül Ayında Yapılması Şarttır

Öğretmen Atamalarının Eylül Ayında Yapılması Şarttır

Öğretmen Atamaları 16.08.2014, 15:05 17.08.2014, 10:31
Öğretmen Atamalarının Eylül Ayında Yapılması Şarttır
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarını Eylül ayında yapmak zorundadır.
 
TBMM’nin tatile girmesi nedeniyle öğretmen atamalarının yapılamayacağı veya ileriki aylarda yapılacağı şeklindeki haberler gündemi meşgul etmektedir. Bu olasılıkların son derece saçma ve yersiz olduğu herkes tarafından konuşulmaktadır.
 
Dönem başı binlerce öğretmen kadrosu boşken, meclisin tatile girmesi gibi saçma bir sebepten dolayı binlerce öğretmenin ataması geciktirilemez. Milli Eğitim Bakanlığı, Eylül ayının ilk 2 haftasında süreci tamamlayıp atamaları yapmalıdır; yapmak zorundadır.
 
Meclis tatildeymiş, milletvekilleri seyahatteymiş, bu konular ne atama bekleyen öğretmenleri ne de öğretmen bekleyen binlerce öğrenciyi ilgilendirmiyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarıyla ilgili duyuruyu en kısa sürede yapmalı ve kontenjanları açıklamalıdır. Yasal prosedür bir şekilde işletilir.
 
Başta Başbakan’ın ve Bakan Avcı’nın atamalarla ilgili sözleri ve söylemleri havada kalmamalıdır. Aksi halde binlerce öğretmenle dalga geçilmiş olacaktır.
 
Atamalarla ilgili resmi duyuru ve açıklama yapılana kadar konuyu takip etmeye ve gündemde tutmaya devam edeceğiz.

İLKER ÖZTÜRK / MEBPERSONEL.COM
twitter.com/ilkeroztrkk
 
Yorumlar (25)
muz 6 yıl önce
100kisi alin yeter gerisi fasa fiso
10 brans 6 yıl önce
lutfen imamhatipe donusen yuzlerce okul icin din kulturu fen sosyal tarih edebiyat gibi teok icinde onemli olan bu brsnsta alimlar 5er bin olsun
eğitime verilen değer bu 6 yıl önce
keşke milletvekilleri de, meb çalışanları da kpss ye girse ve barajı geçemeyenler aday dahi olmasa. bakanlıklar için 80, cumhurbaşkanlığı için 90 barajı getirilse :)
evet eylul olsun 6 yıl önce
ne kasimi yaaaaa
ha şöyle 6 yıl önce
böyle haberler yapın kardeşim zaten stres bi dünya siz de boğuyodunuz manşetlerinizle
sc 6 yıl önce
arkadaşlar meb insan kaynaklarının numarası 0 312 425 55 89, başbakanlığı arayalım başbakan verdiği sözü tutsun. haber yaptıralım.
sc 6 yıl önce
28 ağustosta meclis toplandında sadece meb kanunu getirsinler.başbakanlığı arayalım. başbakan ağustostaki seçim sözünü unutmasını.
abdtürkçe 6 yıl önce
ya bi s*ktirin gidin ya her yıl meclis bu vakitlerde tatile giriyo atamalar da bu vakitlerde yapılıyo insanlar zaten stresli bu şekilde fake haberler yapmayın !!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@