banner476

Öğretmen olarak atanamayınca çaycı oldu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, Sosyal Bilgiler öğretmenliği mezunu Emrah Demirtaş, atanamadığı için çaycılık yapmaya başladı.

Öğretmen Atamaları 15.06.2017, 13:54
Öğretmen olarak atanamayınca çaycı oldu

Malatya İnönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği mezunu olan ve 2015 yılında üniversiteyi tamamlayan 29 yaşındaki Emrah Demirtaş, KPSS'den yeteri puanı alamayınca çaycı oldu. Ovacık ilçesinde, bir kıraathanede yaklaşık 3 yıldır çaycı olarak çalışan Demirtaş, yıllardır öğrencilerine kavuşmanın ve ders anlatmanın hayaliyle yaşıyor.

2015 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Sosyal Bilgiler öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu ifade eden Emrah Demirtaş, yaklaşık üç yıldır KPSS hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

KPSS'den yeterli puanı alamadığı için atanamadığını belirten Demirtaş, "KPSS'ye işlerimin yoğunluğundan dolayı yeteri kadar çalışamadım. Bu yüzden de atamam gerçekleşmedi. Ovacık ilçesinde bir kıraathanede çalışmaktayım. Geçimimi çaycılık yaparak sağlıyorum" dedi.

Kendisini bir öğretmen olarak, bir de kahveci Emrah olarak değerlendirdiğinde ikisi arasında dağlar kadar fark olduğunu aktaran Demirtaş, "Şu an kahvede değil de öğrencilerimin başında olabilirdim. Hem kendime hem de vatanıma yararlı olabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.
İHA

Yorumlar (3)
hey 3 yıl önce
kpss ile alınmıyorki artık,mesela sakalın olmamış diyebilirler:)))
ali 3 yıl önce
her mezun öğretmn olcak diye bişe yok. meb her mezunu atayacağım demedi. ben bir atanmamış öğretmen olarak bunu söylüyorum.
Fatma zincir5 3 yıl önce
Napsın genç şartlar iyice çıkmaza sokuldu aç mı dursun çaycılıkda yapar başka işlerde çalışması güzel.napsın gençler çocuklarımızın ili çok zorlaştı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@