Öğretmene Alan Sınavı Açıklaması

Öğretmene Alan Sınavı Açıklaması

Öğretmene Alan Sınavı Açıklaması

 TÜRK  EĞİTİM  SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK RESMİ  FACEBOOKSAYFASINDAN  ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI


    Alan  sınavı hakkında pek çok talep gelmektedir.Bu konuyu burada yazdım ama okuyamayan arkadaşlar var demekki. Bu konuyu Bakan Beyle görüştüm,  alan  sınavını 3 yıl sonraya ertelemek lazım, pek çok  öğretmen  hazırlıksız,  alan  sınavı şimdi uygulanırsa bir haksızlık oluşacaktır dedim.

 
  Ayrıca  alan  sınavı  konusunda  dava açtıklarını söyleyenler oldu, biz sendika olarak açtığımızda ehliyet yönünden red kararı veriliyor, bakın KPSS'nin geçerlilik süresinin 2 yıl olmasını istediğimiz davada mahkeme ehliyet yönünden red kararı verdi. Bu konuda itirazımız devam ediyor.

 
 Mahkeme üyemiz olmayanlar adına açtığımız davalara ehliyet yönünden red diye kararlar veriyor, biz de itirazımızda bunlar bizim potansiyel üyelerimizdir dedik.Bu sebeple alan konusunda bizzat sizlerin davalar açması gerekmektedir.

   
Açılan davalar olduğunu burada yapılan yorumlardan öğrendim. Kimin ya da kimlerin alan sınavına dava açtığını bilen varsa burada lütfen yazsınlar.Anladığım kadarıyla Bakan bey bunun bir haksızlık olmadığını düşünüyor. Durum budur.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum