Öğretmenler Şubat'ta 30 bin atama için Başbakandan Randevu İstiyor

Öğretmenler Şubat'ta 30 bin atama için Başbakandan Randevu İstiyor

Öğretmenler Şubat'ta 30 bin atama için Başbakandan Randevu İstiyor

Öğretmenler Şubat'ta 30 bin atama için  Başbakandan Randevu istiyor ve Öğretmenler  Başbakandan atamalar konusunda Randevu almak için Ankara Abdi İpekçi Parkında Oturma Eylemine Başladılar

Oturma Eyleminde ilk görüntüleri sizler ile paylaşıyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

Öğretmenler Şubat'ta 30 bin atama için Başbakandan Randevu İstiyor

bu yıl öğretmen  açığın yıllık ortalama 60 bin ücretli öğretmenle tamamlanmaya çalışıldığı ve pek çok okulda da derslerin boş geçtiğini ifade eden Yapışkan, Şubat ayında ek atama yapılması talebinde bulundu.

Yapışkan, şunları kaydetti:

“Bizler çağımızda öğretmen açığının kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz ve göreve başlamak için hazır bekliyoruz. Eğer bu ülkenin bütçesi gelecek nesiller için kullanılmayacaksa ne için kullanılacak? Var olan bütçede çocuklarımıza, yani geleceğimize ayrılmış hiç mi pay yok? Bu soruların cevabını almak için buradayız.”

Grup üyelerinden Orhan Altay da bu ülkede herkesin öğretmenlerin sorunlarına karşı kör ve sağır olduğunu savunarak, “Başbakanın bize sadece 5 dakikasını ayırmasını istiyoruz. Başbakanla görüşene kadar buradan kalkmayacağız” diye konuştu.

Şubatçılar Başbakandan Randevu Almak İçin Abdi İpekçi Parkında Oturma Eylemi Yapacak haberimizd

Şubat 2013'te en az 30 bin  öğretmen ataması isteyen Şubatçılar grubu yarın (26 Kasım 2012 ) saat 12:00 da Ankara Abdi İpekçi Parkında Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması konusunda  Başbakandan randevu alabilmek için  oturma eylemi yapacak.

Daha önceden 24 Kasım Öğretmenler gününde Başbakandan randevu almak için başlaması  planlanan oturma eylemi Ankarada temaslar da  bulunan Şubatçılar Grubuna verilen bilgiler doğrultusunda Başbakan tarafıdan 24 Kasım  Öğretmenler  Gününde Şubat ataması konusunda müjde geleceği  yönünde ki  bilgilerden dolayı  ertelenmişti.

 24 Kasım Öğretmenler Gününde beklenen  Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması müjdesisin Başbakan tarafından  açıklanmamasından dolayı daha önceden yapılması planlanan  Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması için  Başabakandan randevu talebi  oturma eylemi Şubatçılar Grubu tarafından  yarın Abdi İpekçi parkında yapılacak.

 Oturma eylemine tüm  sendikaların destek verdiğini  ve gün içerisinde  sendikaların  oturma eylemi gerçektiren öğretmenleri ziyaret edeceği  açıklandı..

Mebpersonel.com olarak  Şubat'ta 30 bin  öğretmen ataması Başbakandan randevu almak  üzere yapılacak oturma eyleminde yaşanılanları  sizlere gün içerisinde yapacağımız haberlerde aktaracağız.


GElişmelerden Anında Haberdar Olmak İçin Facebook SAyfamızı Beğenin TIKLA
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

37 Yorum