banner476

Öğretmenlere İl Dışı Atama İptal Hakkı Verildi

2017 İl Dışı Tayin Döneminde Ataması Yapılan Öğretmenlere, İl Dışı Atama İptal Hakkı Verildi.

Öğretmen Atamaları 12.07.2017, 15:27 12.07.2017, 23:05
Öğretmenlere İl Dışı Atama İptal Hakkı Verildi

Konuyla ilgili açıklama MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. İşte Tekin'in o açıklamaları:

''Değerli arkadaşlar; isteğe bağlı iller arası ataması yapılan ve il Dışı iptal başlığıyla binlerce mesaj atan öğretmenlerimizden görev yerlerinden ayrılmamış olanların istemeleri halinde iptal işleminin gerçekleştirileceğine ilişkin yazıyı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdik. Hayırlı olsun.''

Milli Eğitim Bakanlığı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, il dışı iptal isteklerinin 21 Temmuz'a kadar yapılabileceğini belirtti.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (10)
Sınıfçı 3 yıl önce
Çok yerinde bir karar. İptal etmek isteyen arkadaşlara hayırlı olsun.Sayın müsteşarım 2. İl dışı isteyen bizleri de sevindirirseniz özellikle bu konuda en büyük sıkıntıyı yaşayan sınıf öğretmenlerine geçen yılki gibi tekrar tercih hakkı verseniz daha fazla açık kontenjan sunsanız tam yerinde adaletli bir karar olur.
Eyüpoğlu 3 yıl önce
Il dışı atamanın iptali için atılan mesajları dikkate alan MEB lütfen 2. Il dışı tayin hakki verilsin mesajlarında kulak vermelidir.
mkale 3 yıl önce
sayın musteşarımıza çok teşekkür ederiz.hem il-dişina mazeretlerine binaen gitmek istemeyenleri rahatlattı,hemde erken iptal hakı vererek agustosta yapılacak,özür gurubu atamalarında yer acılmış oldu.
Ali 3 yıl önce
İl dışı atama iptal hakkı verildi.İl dışı isteğinde yazıpta beklediği yer gelmeyen öğretmenler feveran edip MEB i mesaj telefon bombardımanına tuttular.2.sırada kalıp puan yetersizliğinden atanamayan arkadaşların durumu ne olacak.MEB kesinlikle iptal hakkı verilmeyecek dedi iptal etti.Ya 2. Sırada iptal eden arkadaşlardan dolayı atanamayan öğretmenlerin hakkı ne olacak?
Kemal 3 yıl önce
Bunun adı tam anlamıyla haksızlık ve vicdansızlik değil mi.yönetmeliğe iptal hakkı yok diye madde ekliyorsunuz sonra da çıkartıyorsunuz isteğe bağlı da iptal ne demek yahu... ben o madde yüzünden tek tercih yapmak zorunda kaldım hakkım varsa haram zehir olsun
1234 3 yıl önce
başkalarının hakkini yemiş oluyorlar. iptal hakki olmamalı.
iyice dusunup tercih yapsalardı
haksızlık 3 yıl önce
iyi de adam tercih yaptı gidemedi giden de iptal edecek bu haksızlık değil mi? o zaman alan değişikliğini de yapın .. bu yönde de cok talep var. valla artık mebin hiç bir işinde kesinlik aramayacan..
Mağdur 3 yıl önce
Binlerce öğretmen il dışı iptal deyince mağduriyeti gören meb iyiki yüzbinlerce alan değişikliği bekleyip mağdur olanları görmüyor. Bizim ne yapmamız lazımdı görülmek için?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@