Öğretmenlere kadro müjdesi

AK Parti Grup Başkan vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulu'nda, 12 bin 500 öğretmen kadrosu ihdasını da içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnameler'de Değişiklik Yapan Kanun Teklifinin kabul edilerek yasalaştığını söyledi.

Öğretmen Atamaları 02.01.2016, 12:54
Öğretmenlere kadro müjdesi
 AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan mecliste yasalaşan teklifi değerlendirdi. Turan, "Mecliste kanunlaşan teklifle er, erbaş, askeri öğrenciler ve Kıbrıs'ta görev yapan askerlerin harçlıklarında düzenlemeye gidildi. Harçlıkların hesaplanmasında dikkate alınan gösterge rakam yüzde 100 arttı.
TSK'da sözleşmeli olarak istihdam edilen erbaş ve erlerin maaşları artık memur aylık kat sayısı esas alınarak belirlenecek. Vakıflara, burs vermek için bağış toplayabilme süresi bir yıl daha uzatılıyor. Milli Eğitim Bakanlığına 12500 öğretmen kadrosu ihdas edildi" dedi.

Yeni yılla birlikte yasama çalışmalarının daha da hızlanacağını belirten Turan şunları söyledi; "Yeni yılla birlikte, verdiğimiz sözlerden yasal düzenleme gerektirenler için çalışmalarımız hızlanacak. Farklı kesimlerde iyileştirmeler içeren düzenlemeler sırayla Meclis gündemine gelecek. Başbakanımız yeni anayasa ve reformlar için CHP ile görüştü. Önümüzdeki hafta MHP ile de görüşecek. Olumlu hava görüşmelerde hakim olursa bunun yansıması Meclis'in performansına da yansıyacaktır. Meclis çatısı altında ortak akılla daha geniş kapsamlı düzenlemeler yapmak istiyoruz."
Yorumlar (12)
sınıfa en az 6000 5 yıl önce
hakkımı istiyorum . Yüksek puanla yerleştim ben bu bölüme. yeter artık kpss ye hazırlamaktan bıktım.şaşma sapan bu alan sınavına da bir çözüm bulun. Fizik kimya ..... Bunlarda çıkan 3soru için bütün konularına çalışıyoruz adalet bu mu . Bu eğitim sistemi hayatımızı mahvetti .bu atanmama yüzünden kendimden çevremden herkesten nefret etmeye başladım. Psikoloji diye bir şey kalmadı. Bıktım bu hayatta .Allah inşAllah tez zamanda alır canımı (amin) kurtulırum.4+4+4 getirmeden nr kaç yıl önce söyleseydşniz.bizlerde bu yüksek puanlarla bu bölümü tercih etmezdik.gece gündüzümüz kpss oldu.göz diye bir şey kalmadı. Benim her saniyem sınav oldu.nr umutlarla ben bu bölümü tercih ettim.4 sene sonra her şeyin çok güzel olacağını zannetmiştim.ama hayatımı mahvetti .net gece rabbime dua ediyorum ne olur canımı yarına bırakma .amin.çünkü ben kpss çok çalıştım ildeki nerdeyse bütün dershanelerde 1. Oluyorum ama sınavda aşırı derecede heyecanlanıyorum. Benim zoruma giden ailemin bana gönderdiği haçlığı
öğretmen 5 yıl önce
kpss çalışmadan ne hakkıymış bu
branşçı 5 yıl önce
ölmeyi çok istiyosan git öl meslektaşım burada duygusallıkla kimsenin gözünü boyama. herkes aşağı yukarı aynı durumda seninle. ama durumuna isyan ediyorsun. bir eğitimci olarak güçlü olmayı öğren. tarihçi ya da giyimci falan değilsin. sınıftan atanmak da çok kolay alım fazla çünkü. illaki yaparsın. gelip burda edebiyat yapma.
felsefe 5 yıl önce
felsefe grubu öğretmenlerine yıllardır yapılan ayrımcılık son bulmalıdır.kpss 85 puanıyla atanamayan başka bölüm yok.lys'de zorunlu cevaplanan sosyoloji,psikoloji,mantık dersleri, okullarda seçmeli olarak okutuluyor.şubat ayında en az 2000 kadro felsefe grubuna tahsis edilmeli. #felsefeye2000atama
Mehmet. İlköğretim. Matematik 5 yıl önce
4000 talep haydi bklm
felsefe grubu 5 yıl önce
şubatta atanmak istiyoruz.derslerimiz zorunlu olsun artık atanalım
Turkce 5 yıl önce
3000 atama bekliyoruz
MEMUR ÖĞRETMEN 5 yıl önce
kamuda çalışan yaklaşık 10.000 memur öğretmenini atama müjdesini ne zaman vereceksiniz sayın bakanım ? 2012'den beridir mağduruz atanamıyoruz. bizleri de unutmayın %3'lük kontenjan hakkımızı geri verin lütfen..........
öğretmen 5 yıl önce
kadro filan yok ne müjdesi.
Sınıfa5000 5 yıl önce
Sınıfa 5000 kadro verin. Magdurıyetımızı gıderin lutfen.en önemli dönem olan ilkokul 1.kademesındekı çocuklarımıza ve bızlere yazık etmeyin. Lutfen duyun feryadımızı.yuksek puanlarla kapattık. Hemde ılkokul öğretmenlerıyız yani EGITIM ın başı temeli. Sınıfçılara verdiginiz deger çocuklarımıza geleceğimize verdiğiniz toplumumuza verdiğiniz değerdir. Lutfen lutfen sesimizi çilemizi feryadımızı duyun artık çok magdur olduk 2012den beri.yani okuma yazma bılmeyen ücretli öğretmenin tornasından geçmiş her turlü davranış bozukluğu oluşan psikolojılerı bozulan çocuklarımıza ingilizce dın kulturu ve matematiği nasıl öğreteceksiniz. Öğretsenızde egıtımını dogru almayan çocuga öğretim önceliği vermek ne kadar yararlı olacak. Lutfen EGITIM öğretimin başı olan çocukların model aldığı sınıf öğretmenlerine gereken önemi verin. Bızlerı magdur etmeyin artık.4yıldır atama bekliyom 1 yarım netım daha olmadıgı için atanamayacak mıyım. Zaten 4 yıldır bekliyom daha ne kadar bekleteceksınız .bekletmenın ne faydası olacak sızlere gelecegımız olan çocuklarımıza. Allah aşkına bu şubatta sınıfa 5000 kadro verin Bızlerı daha fazla uzmeyın kahretmeyın. Zaten psıkolojımız bozulmuş. Dahada yazık etmeyin bızlere çocuklarımızı öğretmensiiz bızlerı sınıfsız bırakmayın artık.lutfen rıca edıyoruz sızden bızı de duyun gorun artık.inşAllah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@