banner476

Okullarda Pkklı Öğretmenler Var Şubatta Atama Yapılsın

Kamuoyunda Şubatçılar olarak bilinen gruptan bu kez farklı bir çıkış geldi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in bir televizyon programındaki açıklamalarından hareketle kurulan sitede Okullarda Pkklı Öğretmenler Var Şubatta Atama Yapılsın denildi.

Öğretmen Atamaları 18.02.2013, 08:28 31.05.2020, 17:10
Okullarda Pkklı Öğretmenler Var Şubatta Atama Yapılsın


 Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, 27 Ocak 2012 tarihinde Habertürk'ün “Basın Kulübü” programında Güneydoğu'daki ücretli öğretmenlerle ilgili kullandığı:

"Oraya gönderdiğimiz öğretmenler ayrıldıkları zaman, onların yerine ben ücretli öğretmen almak durumunda kalıyorum, ve ücretli öğretmenlerin pek çoğu PKK tarafından yönlendiriliyorlar, ve sınıflarımıza PKK'lı öğretmenleri almak durumunda kalıyoruz, PKK'yı destekleyen öğretmenleri.

Sunucunun bu konuyu biraz açmasını istemesi, ücretli öğretmenlerin PKK etkisi altında nasıl kaldığını sorması üzerine Ömer Çelik şunları söyledi:

Tahmin edebilirsiniz. Eğer yerel kaynaklara müracat etmişseniz, yerel kaynakların bir çoğu, mesela Hakkari'de, mesela Şırnak'ta, mesela Van'da, PKK'nın etkisi altında kalabilir. Sizin buradan gönderdiğiniz kadrolu öğretmeniniz, o etki altında kalmayacaktır." ifadeler Şubatçıları harekete geçirdi.

okuldapkk.blogspot.com adlı sitede toplanan öğretmen adayları şu bildiriye destek verilmesini istedi.

Türk Halkı Olarak Sayın Başbakanımıza ve Yeni Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı'ya Sesleniyoruz!
 
2013 Şubat ayında yapılan özür grubu yer değiştirmelerinden sonra doğuda zaten var olan öğretmen açığı daha da artmış ve boşalan kadrolara öğretmen ataması yapılmamıştır. Bu açıklar ise ücretli öğretmenlik uygulamasıyla doldurulmaktadır. Bu uygulamada, eski Milli Eğitim Bakanı sn. Ömer Dinçer'in ifade ettiği şekliyle PKK sempatizanları okullara yerleşmekte ve öğretmenlik mesleğiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişiler öğretmen olarak atanmaktadır.

Türk halkının, PKK'nın okullara girip örgüt propagandası yapmasına göz yummayacağı açıktır. Eğitimde yapılan hatanın sonucu çok büyük olur ve telafisi çok güçtür. Her şey zihinde başlar.

Bu yüzden Türk halkı olarak hükümetimizi duyarlılığa davet ediyoruz. Tek bir gün bile kaybedilmeden gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. 11 yıldır Şubat ayında yapılan atamalar bu yıl halen yapılmamıştır.

Siz de bu çağrıyı destekliyorsanız lütfen desteklediğinizi belirtiniz. 

ALLAH vatanımızı ve milletimizi sapkın ideolojilerden ve oluşumlardan muhafaza etsin.

#okuldaPKK

Bildiriyi yayınlayan sitenin herhangi bir siyasi oluşumu ya da grubu kesinlikle temsil etmediği açıklamada  Bu Türk halkının bir çağrısıdır. Hükümetimizin, eğitim gibi hayati bir konuyu PKK yandaşlarına bırakmayacağına inanıyor ve derhal bir çözüm getirilmesi çağrısında bulunuyoruz. denildi.
 
www.kamuajans.com

Yorumlar (9)
İLK ATAMA OLMALI 8 yıl önce
katılıyorum...şubattta atama yapılmalı...o kadar gereklilik var ki...yeterki görelim
subatçı 8 yıl önce
aynen oyle.ya bıde ınat edılecek ne var atama yapacak gucu var devletımızın.gelecek sene subatta atama yapacan bu sene hak yenmesınn atama ıstıyoruzzz..en kotu ihtimal puanlar 2 yıl gecerlı olsun lutfen hak geçmesın
adalet istiyoruzz 8 yıl önce
bu adaletsizlik sadece 2012 kpss ye girenlere yapıldı...her sene yapılan atamalar neden bu sene yok...her zaman 2 yıl geçerli olan puan sadece bu yıl 1 yıl geçerli..neden neden nedennnn..
sınıfçı 8 yıl önce
doğuda zaten açıkk varr bırakın doğuyuu batıda dahi açıklar var..kdz ereğlide ücretli öğretmenlik yapıyoorum çok yer açık burda..bu kadar ihtiyaç varken bu direniş niye..yaza ayırıyorlar özellikle ...ama eğitim kalitesini düşünen yokk..atama yapılsın
ULAN BATUR 8 yıl önce
pkk li öğretmen varmiş üç gün sonra kaçmak takla atmaya başlarlar...
subatçı 8 yıl önce
aanmak ıstıyoruz biz de sevınelım artıkkk
ulan batur aa 8 yıl önce
ben atanamayan ogretmenım..atama bekılyorum..yada beklemıyorum...ogretmenlık bır devır teslım gorevıdır aslında memurıyet boyledır..onemlı olan gıdenın yerını boş bırakmamak..herkes gerıde çok sey bırakıp gıdıyor..onemlı olan mumkun oldugunca kalmak..ve gelecek olan ogretmen arkadaşlara bayragı teslım etmek...ve o bayrak enson pkk lıara teslım edılır..evet pkk lı ogretmen var bellıkı sende yandaşsın...yada kaçmak ıçın takla atanlardansın..ama herkes sen degıl...
adalet istiyoruz sayın baaşbakann 8 yıl önce
.bir sürü boşluk oluştu...atama şart...puan geçerliliği de 1yıl oldu..atama da yok diyorsunuz...neden ya tüm haksızlıklar bizi buldu..atama hakkımızzz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@