Özür Durumu Tamam, Sıra Atanamayan Öğretmenlerde

Özür Durumu Tamam, Sıra Atanamayan Öğretmenlerde

Özür durumu tayinlerinin peşine oluşan öğretmen açıklarının yerine ilk atama öğretmen alınmalıdır.

 Milli Eğitim Bakanlığı Ömer Dinçer’den Nabi AVCI’ya geçince ilk olumlu gelişme eş durumunda yaşandı. Bu günlerde eş durumu tayini isteyenlerin başvuruları alınıyor. Parçalanmış öğretmen ailelerinin çektiği sıkıntılar artık son bulacak. Eş durumundan tayin isteyen öğretmenlerin mağdur edilmeyeceği kanaatindeyiz. Eş durumu ve diğer özür tayinlerinden sonra özellikle mecburi hizmet bölgelerinde öğretmen açığı oluşacaktır. Çünkü eş durumu ve diğer özür tayinlerinin yönü genellikle doğudan batıya olmaktadır. Doğuda bir çok okulda özellikle branş öğretmenlerine ihtiyaç artacaktır. Dönem ortasında Türkçe, Matematik gibi branşlarda öğretmenlerinin kaybeden okulların işi zora girecektir. Eğitimde yaşanacak bu aksaklığı gidermenin yolu basit ve açıktır. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI özür durumu tayinlerinin peşine boşalan kadrolara hemen öğretmen ataması yapmalıdır. Böylece eğitim öğretim aksamadan sürecektir. Özellikle doğu illerine yapılacak öğretmen atamaları suyla çölün buluşması kadar anlamlı olacaktır. Bize gelen bilgilere göre özür durumu tayinlerinin bitmesinden sonra çok ciddi öğretmen açıkları oluşacağı şeklindedir. Özür durumu tayinlerinin yapılması bir büyük mağduriyeti çözmüştür. Şimdi halkanın ikinci zinciri de çözülmeli ve ATAMA BEKLEYEN öğretmenlere fırsat verilmelidir.

 

 Yeni bakanın atanamayan öğretmenler konusuna alışılmışlın dışında baktığını biliyor ve özür durumu tayinlerinin peşine öğretmen ataması yapmasını bekliyoruz.


Not : Önceki atama tecrübelerim müjdenin bu ŞUBAT ayında da geleceği yönündedir.

Fatih AKYURT

Kamugazetesi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

37 Yorum