Özür grubu atama sonuçları açıklanıyor 26 Ağustos 2013

Özür grubu atama sonuçları açıklanıyor 26 Ağustos 2013

Özür grubu atama sonuçları açıklanıyor 26 Ağustos 2013

  Özür grubu atama sonuçları açıklanıyor 26 Ağustos 2013 2013 Özür Grubu Atamaları Yarın Açıklanacak Özür Grubu Sonuçları Yarın Açıklanacak.Özür grubu başvuru takviminin bitmesinden ardından özür grubu atama sonuçları 2013 yılı sonuçları özür grubu atama takvimine göre yarın açıklanacak.Başından beri bazı sorunlar ve gecikmelerle yapılan başvuru sonuçlarını büyük bir merakla bekleniyor. 

 Özür grubu atamalarındaki değişikliklik

  2013 yılı özür grubu atamalarından bu yıl belli başlı değişiklikler oldu.Bunlar il emrinin kaldırılması, eğitim özrünün kaldırılması bir çok branşta norm fazlalıkları gibi değişikliklerdir.Bu değişiklikliklerle gelen 2013 özür grubu atama sonuçları büyük bir merak ve kaygıyla başlamıştı.

  Eş özrü için yoğun bir çalışma sinyali veren MEB müsteşarı Yusuf Tekin;
  

  “Sayın Bakanımız Nabi AVCI ısrarla hergün bana hatırlattı mutlaka sorunlarını çözelim dediği ana problemimiz bu. Özür grubundan eş özrü nedeniyle atanmak için yer değiştirmeyi bekleyen öğretmen arkadaşlarımız. Hemen hemen hergün sayın bakanımızla kadrolar nispetinde eş özrü olan arkadaşlarımızın mağduriyetlerini nasıl gideririz diye çaba sarf ediyoruz. Biz il veya ilçe emrini rasyonel bulmadığımızdan uygulamayacağız ama bu şu anlama gelmez eş özrü olanların mağduriyetini çözmeyeceğiz. Tam tersine biz onların hem fiilen çalışacakları hem de eşlerinden ayrı kalmayacakları, ailesinden çocuklarından ayrı kalmayacakları bir formül üretmeye çalışıyoruz. Bize başvuranların sorunlarını büyük oranda çözüyoruz, yüzde yüze yakın çözüm ortaya çıkıyor. İl bazında eş durumundan sorununu çözemeyeceğimiz arkadaş kalmayacak,bu konu hem sayın Başbakanımızın hem de sayın Bakanımızın hemen hemen her gün uyardığı konuların başında geliyor. Bunun elimizdeki kadro nispetinden şimdiden çözeceğimizi söyleyebiliriz" dedi


Özür grubu atamalarında en başından beri siz değerli okuyucularımızın yanında olan Mebpersonel.Com olarak yarında sonuçlar için tekrar sizinle birlikte olacağız.Sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde bulabilirsiniz.


Onur Öcalan/Mebpersonel.Com/Özel Haber

onur_ocalan@hotmail.com

"Bu haber Mebpersonel.Com editörleri tarafından oluşturulmuş ve içerik hakkı Mebpersonel.com sitesine aittir."  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum