banner476

Özür Grubu Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi

2016 Ocak Özür Grubu Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi

Öğretmen Atamaları 17.01.2016, 17:59 17.01.2016, 17:59
Özür Grubu Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi
 2016 Ocak Öğretmenlerin Özür Grubu Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi. Eş ve sağlık durumu Ocak 2016 MEB tercih edilebilecek okullar listesi.

2016 Ocak Öğretmenlerin mazeret durumundan yer değiştirme takvimi açıklandı. Özür grubu atama takvimine göre ilk aşama 7-13 Ocak tarihleri arasında MEBBİS üzerinden alındı. 2. aşama başvurular ise 18 Ocak'ta başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı özür grubu atamaları için tercih edilebilecek okullar listesini henüz yayımlamadı. Başvuruların başlayacağı 18 Ocak günü tercih edilebilecek okular listesinin yayımlanması bekleniyor. Yayımlandığı anda Mebpersonel.com'dan ulaşabileceksiniz.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri, engellilik durumu ve diğer nedenlerle bağlı yer değiştirmeler için birinci aşama başvurularını 7-13 Ocak 2016'da aldı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, MEB'e bağlı kurumlarda görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri veya engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişiklikleri, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılacak.

Norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı, bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak.

Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü, hizmet süresinin hesabında ise 28 Şubat 2016 tarihi esas alınacak.

Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde, eşleri de yer değiştirme başvurusu yapabilecek.

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek.

Yer değişikliği yapılanlardan, en geç 29 Şubat 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecek. Yer değiştirme sürecinde ihtiyaç duyulan açıklamalar Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacak.

Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, en geç 15 Şubat 2016 tarihinde atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacak.

Sağlık mazeretine bağlı yer değiştirmeler, aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, can güvenliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirme yapabilecekler.

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 tercihte bulunabilecek. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecek. Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecek.

Puan üstünlüğü esas olacak

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Sonuçlar, http://ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri, yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacak.

MEB öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile ve diğer nedenlerle bağlı yer değiştirmeler için birinci aşama başvurularını, 7-13 Ocak 2016'da aldı. İkinci aşama tercihlerin yapılması ve onay süreci 18-21 Ocak 2016'da, atamalar ise 25 Ocak 2016'da gerçekleştirilecek.

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 26 Ocak 2016'dan itibaren yapılacak.
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (11)
Ögrt. 5 yıl önce
7-13 ocak ta başvuru yapmayanlar. 18 ocakta tercih yapabiliyormu bilgisi olan varmı?
tecrubeli 5 yıl önce
Birinci asama basvurusu olmayan ikinci asama basvurusu yapamaz. Yani birinci asamaya basvuru yapmadiysaniz bu atama donemini kacirdiniz demektir.
Selin 5 yıl önce
Ogtr başvurması tabiki
Esra 5 yıl önce
Başvuru sayfası aktif olan var mı ?
Esra 5 yıl önce
Başvuru sayfası aktif olan var mı ?
Gülay 5 yıl önce
başvuru sayfası aktif değil
Adl 5 yıl önce
Hayir daha aktif olmamis
selda 5 yıl önce
Aktif olan var mi arkadaslar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@