banner476

ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL/İLÇE EMRİ UYGULANMALI

ÖZÜR TAYİNLERİNDE İL/İLÇE EMRİ UYGULANMALI, SÖZLEŞMELİLERE DE HAK TANINMALIDIR

Öğretmen Atamaları 03.01.2018, 18:46
ÖZÜR GRUBU ATAMALARINDA İL/İLÇE EMRİ UYGULANMALI

Türk Eğitim-Sen'den yapılan açıklama: 2018 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nda il/ilçe emri uygulamasına yer verilmemiştir. İl/ilçe emri uygulamasının yapılmaması, aile bütünlüğünü sağlama noktasında ciddi bir mağduriyet yaratmakta, Anayasa ile güvence altına alınan sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmaktadır. Ayrıca, sözleşmeli öğretmenlere mazerete bağlı yer değişikliği hakkı tanınmaması, sözleşmeli öğretmenler için çok sayıda mağduriyeti de beraberinde getirecektir. 2018 Ocak ayı mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerinde sözleşmeli öğretmenlere de hak tanınması ve kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacakları için mağdur olacak öğretmenlerimize il/ilçe emri hakkı verilmesi hususunda Türk Eğitim-Sen olarak MEB’e talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (9)
Yıllardır doğudaki 3 yıl önce
Öğretmenler ne yapıyor bu iş nereye gidiyor düşünüyor musunuz? Varsa yoksa il emri. Adamın 300 puanı ile tercih edemediği yere 30 puanlı gidince hoşunuza gidiyor
Gözlemci 3 yıl önce
Biz de bittik. 300 puanla halen daha köylerde çalışırken, 30 puanla il emrine gelmiş norm fazlası olmuş sonrada norm fazlası atamasından şehrin göbeğindeki okula yerleşenleri gördükçe bizde bittik duyurulur.
deniz caliskan 3 yıl önce
Sözleşmeli öğretmen olarak cok zor durumdayiz bizi niye kimse duymuyor anlam veremiyorum.Biktik artik boyle hayat yasamaktan cocuklarimi telefonla her aramamda ağlama seansları gerceklesiyor.Boylr nereye kadar devam eder bilemiyorum.Hem benim psikolojik bozuldu hem cocuklarimin esimi hic soylemiyorum ne zaman arasam iyiymiş gibi konusuyor arkadaslar ne zaman kalsa agladigini soyluyor harap olduk duyun sesimizi ne olur
Serkan 3 yıl önce
Helal olsun en azından bunu düşünen bir sendika var yoksa aile filan kimsenin umrunda değil
ali bey 3 yıl önce
Bu tarz haberlerin devamını diliyoruz saygilar
melih siyar 3 yıl önce
Simdi ben sözleşmeliyim babam hasta ve bulunduğum yerde tedavisi için hastane yok.Ben özür durumu olmadığı için onu tedavi ettirememe durumuyla karşı karşıya kalacağim ve istifa etmek mi zorunda kalacağım bu nasıl bir mantık Allah rızası için 2 dakika akıllı bir insan düşünce bu iş yanlış oldu der zaten evli olanları hiç söylemiyorum ya sözleşmeli öğretmenle evli olacaklar ya da ayrı yaşayacaklar traji komik yemin ediyorum.Bu mu yani;)
Cemal Erke 3 yıl önce
yetkili sendikayı da il emrinin uygulanması konusunda duyarlı olmaya çağırıyorum.
ALİ DE, ALİ 3 yıl önce
Kişiye mahsus uygulamalar başlatılmamalı.Genel kurallarla kişisel kualları karıştırmamak gerekir.Yoksa kimse oğretmenlik yapamaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@