banner476

Özür Grubu Öğretmen Atamaları Branş Branş İhtiyaç Sayıları

Özür Grubu Öğretmen Atamaları Branş Branş İhtiyaç Sayıları. Öğretmen Atamaları -Özür Grubu Atamalarına Göre Branş İhtiyaç Sayıları

Öğretmen Atamaları 18.01.2016, 18:01
Özür Grubu Öğretmen Atamaları Branş Branş İhtiyaç Sayıları

  Öğretmen Atamaları -Özür Grubu Atamalarına Göre Branş İhtiyaç Sayıları. 2016 Şubat Öğretmen atamaları için sadece 20 gün kaldı. Aylardır atama bekleyen öğretmen adaylarının  büyük bir merakla beklediği branş branş kontenjan dağılımlarında sona gelindi. Öğretmen adayları 30 Bin Şubat Öğretmen atamaları için kendi branşlarına verilecek olan kadroları merak ediyorlar. Branş bazında en çok kadro alacak branşların hangi branşlar olacağı da yine eğitim uzmanları tarafından merak ediliyor. Öğretmen atamaları konusunda önceki gün Milli Eğitim Bakanımız Sn. Nabi Avcı branş kadrolarının dağılımı hakkında canlı yayında konuştu. Bakan Avcı en çok ihtiyacı bulunan branşların din kültürü, matematik ve ingilizce branşlarında olduğunu söyledi. Bakan Avcı Öğretmen atamaları branş kadrolarının dağılımları hakkında da yine öğretmen adaylarında fikir sahibi olacak bir mesaj verdi. Bu mesaja göre toplam açıkta branş öğretmen açıkları neyse, 30 Bin atamada da branş öğretmen kadro dağılımlarının o şekilde olacağından bahsetti. Öğretmen Atamaları için hazırlanan yeni Şubat öğretmen atamaları kontenjan tahminleri.  Güncel öğretmen ihtiyaç verileri kullanılarak hazırlanan, Öğretmen Atamaları Kadroları- 30 Bin Şubat Ataması Tahmini Branş Kadroları   Şubat Öğretmen Atamaları İhtiyaca Göre Tahmini Dağılım. Öğretmen atamaları için branş kontenjan tahminlerimizi haberimizde bulabileceksiniz. 30 Bin Şubat atamasında en çok ihtiyacı bulunan 5 alana kadroların %60'nın verilmesi tahmin ediliyor. Son Norm Güncellemesine Göre En çok Öğretmen Açığı Bulunan Alanlar:

Özel Eğitim Öğretmenliği

Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
İngilizce Öğretmenliği

Sınıf Öğretmenliği

Rehber ÖğretmenlikİlkÖğretim Matematik Öğretmenliği... 

Öğretmen atamaları ihtiyaca göre yapılacak. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı TEOG ve LYS branşlarına Şubat ayı öğretmen atamalarında bir miktar oransal olarak daha fazla kadro vermesi tahmin ediliyor. Bu durumda TEOG ve LYS bransları ile Sınıf Öğretmenliği branşına Şubat atamasında %80-90 lara yakın kadronun tahsis edilmesi mümkündür.


Öğretmen atamaları için sayılı günler kala iller bazında branş branş öğretmen ihtiyaçları belli oluyor. En çok öğretmen ihtiyacı bulunan alanları siz öğretmen adaylarımız için daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Şubat ayında yapılacak öğretmen atamaları yaklaşırken uzmanların kadro tahminlerine göre öğretmen atamaları branş kadroları 2015 Eylül'deki  öğretmen atamaları gibi olacak. Bazı branşlara Eylül ayında verilen oran Şubat Öğretmen atamalarında artacak. 
 
Bilindiği üzere Şubat ayında 109 branşa 30 bin Öğretmen atamaları yapılacak. Öğretmen atamaları için MEB in resmi siteden Ocak ayının son haftası duyuruya çıkması bekleniyor. Öğretmen atamalarında en çok kadronun hangi branşlara verileceği ise büyük merak konusu olmuş durumda. Yapılan açıklamalar, alınan duyumlar 30 bin kadroda dağılımın bazı branşlarda göze çarpar nitelikte yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.

Özür grubu Öğretmen atamaları için yayımlanan öğretmen ihtiyaçlarına göre en çok öğretmen ihtiyacı bulunan alan özel eğitim öğretmenliği. Özür grubu öğretmen atamaları tamamlandıktan sonra Şubat ayında 30 Bin öğretmen atamaları yapılacak. Özür grubu öğretmen atamaları tamamlanınca Milli Eğitim Bakanlığı son norm güncellemesini yapacak, ardından Şubat ayı Öğretmen atamaları için belirlenecek olan bu norm güncellemesine göre MEB 109 branşta 30 Bin öğretmen atamasını gerçekleştirecek.

İşte Özür Grubu Öğretmen atamaları için branşlara göre öğretmen ihtiyaç sayıları şu şekilde:Sınıf Öğretmenliği, İngilizce ve Din kültürü alanlarına en çok kadronun verileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Yani Şubat ayında Öğretmen atamaları en çok bu branşlara yapılacak. 30 Bin atamanın %30'ı un dan fazlasının bu branşlara yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan MEB takviye kurslardaki öğretmen açığını minimize etmek istiyor. Bu yüzden TEOG ve LYS branşlarına da oransal olarak çok kadro verileceği tahmin ediliyor. Atama Bekleyen Öğretmenlerin Buluşma Noktası İçin Aşağıda ki Resmi TıklayınızKaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (38)
doğrusu 5 yıl önce
gerçek ihtiyaçlar
ingilizce 12,960
din kültürü 12,224
sınıf 11,960
rehberlik 7,734 saydıklarım bukadar
tarih38 5 yıl önce
Adalet istiyoruz ben 83.5 puanla açıkta kalacağım diğerleri 55 6 0 65 puanla atanacak tamam ihtiyaç çok ama bu alım seçim vaadi dir birde onlar bu aklımda gitmeyecek bile diğer alımlarda giderler biz ne yapalım çalışmaktan bıktım bu puanla atanamassam bir daha zor atanır yetkililer biraz sözünün sahibi iseniz ve gerçekten ihtiyaç bu işe en azından 500 tane alırsınız çünkü bu puanları almak kolay degil
Sinif 5 yıl önce
Açığa gore alım olsun. Nolur kirpilmasin.
Sinif pdr 5 yıl önce
Açığa gore alım iştiyoruz
59 5 yıl önce
tarih 400
Sinif 5 yıl önce
Egitimin üçte birini oluşturan sınıf öğretmenleri atama bekliyor. Kontenjanlar aciklansn artik
Sinif öğretmenleri atama bekliyor 5 yıl önce
Eğitimin temelini sınıf öğretmenliği oluşturmaktadır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@