Resim Öğretmenlerinin Çığlığı!

YILLARDIR ATAMA BEKLEYEN BİNLERCE RESİM ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARININ ÇIĞLIĞI

Öğretmen Atamaları 08.08.2014, 09:37 08.08.2014, 09:38
Resim Öğretmenlerinin Çığlığı!
 Özel bir yetenek ve duyarlılık gerektiren bölümümüzde özel yetenek sınavına giren binlerce kişiye karşı yeteneklerimizi ıspatlayarak kazanmış olduğumuz bölümümüzde aldığımız eğitim ile yeteneklerimizi dahada geliştirerek Öğretmen olma hayali ile bitirdikten sonra ,aslında öğretmen seçmede çokta yeterli görülmeyen KPSS ye girerek hedefimize koşma çabası içerisindeyiz.
Bizler bu sınava hazırlanırken yaklaşık 9000 mezunumuzla yarış içerisinde KPSS den yüksek puan almaya çalışırken bir yandan bizim dışımızda gelişen diğer olumsuzluklar bizleri dahada bunalıma itmektedir. Yaş aralığının 22 ve 32 yaş arasında değiştiği yıllardır atama bekleyen ve bu uğurda 1.yılından 10. yılına kadar çaba sarfeden mezunlarımıza büyük haksızlık (MEB in açıklamasıyla bir seferliğe mahsus da olsa) 10 yıldır hiç bir resim öğretmenliği mezununa ayrılmayan 1400 kişilik kontenjanın bizim kadar eğitim almamış sınıf öğretmenlerinin geçirilmiş olmasıdır.

İdealleri hedefleri olan yıllardır atama için çaba sarfeden genç öğretmen adaylarına büyük haksızlık olmuştur, bu haksızlığın telafisini bize yıllarca verilmeyen 1400 kişilik kontenjanın ‘ bizler içinde bir sefere mahsus da olsa ‘ 2014 ağustos atamasında verilerek hedefleri idealleri olan yetenekli verimli genç öğretmen adaylarının mutluluğuyla giderilmesini bekliyoruz. Okullarda Resim Öğretmenliği açık gösterilmeyerek müdürlerin müdür yardımcılarının ve diğer branş hocalarının ek ders karşılığı dersimize girmesi bu bölümde 4 yıl eğitim almış bizlere haksızlık olduğu kadar bu dersi alan öğrenciler açısından da büyük bir haksızlıktır.

Bu sorunların çözülmesi için öncelikle Resim Dersinin gereken önemine yeniden kavuşturularak önceden 2 saat olan ders saatimizin yeniden 2 saat olarak düzenlenmesi ve seçmeli ders olmaktan çıkarılarak zorunlu ders haline getirilmesiyle başlanmalıdır.Yıllardır masa başlarında yaklaşık 9000 mezun olarak yarıştığımız sınavda az bir kontenjanla her yıl aynı bunalıma sürüklenen umutsuzluğa itilen mesleğine kavuşma arzusunda olan genç Resim Öğretmenlerinin sesinin vicdanlara ve ilgili mercilere ulaşmasını bekliyoruz.
Yorumlar (19)
resim 6 yıl önce
bizden de cok alım olsun lütfen sesimizi duyun
Gorsel sanatlar 6 yıl önce
dersimizin 2 saatten az olmamasi dilegiyle ama ne mumkun sinav odakli bir sistemimiz oldugu muddetce sanata asla onem vermeyecegiz. cok aci
selçuk 6 yıl önce
öğrencilerim derse malzemelrini bhazırlarken çoğu zaman zil çalıyor malzeme gerektiren emek gerektiren incelik estetik özel ilgi gerektiren bir ders 2 saat olmalı
resim 1500 alım 6 yıl önce
ihtiyaca göre alıncaksınız diyolar tamam ddaa biz ihtiyaç olarak gösterilmiyoruz..bu duruma bir çözüm getirilmesi gerekk.
Erhan 6 yıl önce
dersimiz kesinlikle 2 saat olmalı site yönetimine konuyu gündeme getirdiği için teşekkür ederim.
resim öğretmeni 6 yıl önce
en az 600 atama istiyoruz
resim 6 yıl önce
emek sömürücüleri bizim yerimize ek ders diye giren vicdansızlar artık düzelsin bunlar bu yıl bizde atanmak öğretmen olmak istiyoruz. 1400 kontenjan istiyoruz.
GÖRSEL SANATLAR 6 yıl önce
geli̇şmi̇ş ülkelerde sanat dersleri̇ en az i̇ki̇ saatti̇r. bi̇z geli̇şmi̇ş bi̇r ülke deği̇l mi̇yi̇z ? bir ülkenin gelişmişliği ekonomisinin gelişmişliği yanında sanat ve sporda gelişmişliği ile ölçülür.sanat derslerine önemin artmasını, resim ve müzik derslerinin 2 saate çıkarılmasını talep ediyorum.ekonomimiz ilk sıralarda yer alıyorsa neden öğretmen atamalarına gelince bize bütçe ayrılmıyor ????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@