banner476

Saraç: Öğretmen Eğitiminde Köklü Değişiklikler Düşünüyoruz

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Üniversitelerden ve öğrencilerden yoğun taleplere üzerine gerekli şartları taşıyan üniversitelere toplam 40 bin dolayında ek kontenjan verildiğini açıkladı.

Öğretmen Atamaları 23.01.2015, 19:28 23.01.2015, 19:30
Saraç: Öğretmen Eğitiminde Köklü Değişiklikler Düşünüyoruz
 Üniversitelerden ve öğrencilerimizden gelen yoğun taleplere bağlı olarak 2015 Bahar döneminde, Pedagojik Formasyon Eğitimi için ek kontenjan verilmesi kararı alınmıştır. Kurulumuzca alınan bu kararın hayırlı olmasını dilerim.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Bahar döneminde başlatılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Programları için, gerekli şartları taşıyan üniversitelere toplam 40 bin dolayında ek kontenjan verilmiştir ve üniversitelere bildirilmiştir.

Üniversitelerin kontenjan talepleri, insan kaynakları ve fiziki kapasiteleri de göz önüne alınarak değerlendirilmiştir.

Bundan önceki programlarda da olduğu gibi üniversitelerin, verilen toplam kontenjanın en az %25'ini mezunlara, kalanını son sınıftaki öğrencilere tahsis etmesi gerekmektedir. Ara sınıftaki öğrenci başvuruları kabul edilmeyecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı, KPSS'de aldığınız puana göre, ihtiyaç duyduğu alanda, ihtiyaç duyduğu sayıda sizleri öğretmen olarak atayabilmektedir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi almak öğretmen olarak atanmanız için taşımanız gereken şartlardan sadece biridir.

Üniversitelerimize geçen yıldan bu yana yaklaşık 200 bini aşkın Pedagojik Formasyon Programı için kontenjan tahsis edilmiştir.

YÖK olarak, öğretmen adayı eğitimi konusunda önümüzdeki süreçte bazı köklü değişiklikler düşünmekteyiz.

Tekrar Pedagojik Formasyon konusunda alınan kararın öğretmen adaylarımız için hayırlı olmasını dilerim.
Yorumlar (14)
insaf 6 yıl önce
öğretmenlik bölümü mezunları boşta dururken ne hakla hala formasyon veriyolar? seçmesinler bölümleri.. kimse zorlamıyo ki insanları. sonradan neden ağlanıyolar anlamıyorum!!!!!
öğretmen adayı 6 yıl önce
eğitim fakültesi mezunu gençlerin hakkını yiyorsunuz.allahtan korkun
sınıf 6 yıl önce
önce eğitim almış atama bekleyenlere çözüm istiyoruzzz...
edib 6 yıl önce
öğretmen atamalarında düşüneceklermiş, pardon ama sizin düşünme yeteneğiniz var mı ki? önce mevcut yığılmayı halledin, liyakata öncelik verin de sonra bir hal çaresine bakın aziz düşünürler....
şems ve kamer 6 yıl önce
formasyon üniversite sınavında başarısız olup eğitim fak giremeyenlerin dolambaçlı yoludur.bu alan ve hak ihlalidir.kaldırın formasyonu.sanki eğitimci yetersiz sayısal olarak.....önce adalet..
TARIK yurt 6 yıl önce
Eğitim Fakültesi'ni boşuna okumuşuz daha düşük puanla fen edebiyata git ver parayı al formasyonu sanki biz atandık da
yeter artık 6 yıl önce
formasyon verip para alma derdindesiniz. atama sayısını artırın. öğretmenliği bitirdiniz artık. ibff mezunları gibi olduk. allah a havale ediyorum sizi. umut tacirleri
yuh be 6 yıl önce
öğretmenliği sırdanlaştırdınız yeterince zaten. peynir ekmek gibi formasyon mu verilir. oldu olacak bakkaldan verin formasyonu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@