banner476

Seçim Öncesi Yeni Öğretmen Atamaları Yapılır Mı?

Seçim Öncesi Yeni Öğretmen Atamaları Yapılır Mı?. Atama bekleyen öğretmenler seçim öncesi ek öğretmen ataması talep ediyor.

Öğretmen Atamaları 25.04.2018, 10:15 25.04.2018, 10:25
Seçim Öncesi Yeni Öğretmen Atamaları Yapılır Mı?

Seçim Öncesi Yeni Öğretmen Atamaları Yapılır Mı?. Atama bekleyen öğretmenler seçim öncesi ek öğretmen ataması talep ediyor.  Ek öğretmen atamaları talebi için sosyal medyada birlik olan öğretmen adayları, #Öğretmene40BinEkAtama hashtagi ile sosyal medyanın gündemine oturdular. Taleplerini Sn Cumhurbaşkanına, Sn Başbakana, Sn Devlet Bahçeli'ye ve diğer partilere duyurmaya çalışan öğretmen adayları 20 bin öğretmen atamasının yetersiz olduğunu yeni öğretmen atamaları ile mağduriyetlerin giderilmesini talep ediyorlar.

Türkiye 24 Haziran 2018'de erken seçime gidiyor. Seçime kısa bir süre kala öğretmen adaylarının en büyük isteği ek atama yapılması. Peki binlerce öğretmen adayının seçim öncesi beklentileri neler? 

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçime gidecek. Öğretmen adaylarının ise en büyük seçim beklentisi ek öğretmen ataması yapılması. Bilindiği üzere 2017 KPSS sonuçlarının açıklanmasının üzerinden yaklaşık 9 ay geçmesine rağmen bugüne kadar 1 tane bile öğretmen ataması yapılmadı. Şuanda 20 bin öğretmen alımı için mülakatlar gerçekleştiriliyor. Bu atamanın ne zaman sonuçlanacağı ise net bir takvimle belirlenmiş değil. Yani alınacak 20 bin öğretmenin de atamasının yapılması Eylül ayını bile bulabilir. 20 bin öğretmen alımının yaklaşık 110 bin öğretmen açığı olduğu düşünülürse çok yetersiz olduğunu düşünen adaylar seçimden önce ek bir öğretmen ataması yapılmasını talep ediyor.

Adayların bir başka seçim beklentisi ise adaletli kontenjan dağılımı.Bilindiği üzere 20 bin öğretmen alımında aslan payını 4-5 öğretmenlik alanı paylaşırken çok sayıda branşta öğretmen alımı kontenjanları çok düşük kalmıştı. Atama bekleyen öğretmen  adayları bu branşlarda alınacak öğretmen sayısının da artırılmasını talep ediyor. (mymemur)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@