Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 5 Bin Kadro İstedi

Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 5 Bin Kadro İstedi

Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 5 Bin Kadro İstedi

 Atanamayan Sosyal Bilgiler öğretmenleri Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin’i ziyaret etti. Milli Eğitim Bakanlığı'na 20 farklı şehirden yaklaşık 40 Sosyal Bilgiler öğretmeni kontenjan talebi ve genel sorunlarını anlatmak için Milli Eğitim Bakanlığı'nda turlara başladı. İlk ziyaretlerini Atama ve Yer Değiştirme Başkanı Sayın Bekir Erdoğan’a gerçekleştirdirler. Bekir Erdoğan’ın toplantısı olmasına rağmen toplantıyı yarım bıraktı ve öğretmenleri ağırladı. 


Öğretmen adaylarını gayet sıcak karşılayan sayın Erdoğan Sosyal Bilgiler alanında yapılan adaletsizlikleri dinledi ve öğretmen adaylarına hak verdi. Özellikle Sosyal Bilgiler öğretmenliği alanında oluşan 23 bin yığılmanın kendisini de rahatsız ettiğini ve bunun için sayın müsteşar ve bakanımızın elinden geldiği her şeyi yaptığını bildirdi. Görüşmede Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu, hazırladıkları çiçeği sayın Bekir Erdoğan’a sundu. Çiçeğin üzerinde Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 5 .000 atama yazısı dikkatleri çekti. Öğretmen Adayları daha sonra Yusuf Tekini ziyaret için harekete geçtiler. 

YUSUF TEKİNE ZİYARET VE 5 BİN KONTENJAN İSTEĞİ Müsteşar Yusuf Tekin Sosyal Bilgiler öğretmen adaylarını çok sıcak karşıladı. Öğretmen adayları üzerinde Sosyal Bilgiler öğretmenliği 5 bin atama yazan çiçeği sayın müsteşara sundular. Sayın Yusuf Tekin , Öğretmen adaylarının gerçekleştirdikleri ziyaretin onları da mutlu ettiğini belirtti. Sosyal Bilgiler öğretmenleri sorunlarını Sayın Yusuf Tekin’e bir bir anlattılar. Özellikle yığılmanın en fazla olduğu branş bölümü olduklarını anlatan Sosyal Bilgiler öğretmenleri , TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders saatlerinin düşürülmesini, Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi dersinin bilimsel ve pedegojik hiçbir alt yapısı olmadan 8. Sınıftan alınarak 4. Sınıflara verilmesini Sayın müsteşar Yusuf Tekin’e şikayet ettiler. Yusuf Tekin öğretmenleri haklı bularak , bu konuda yetkili olan kurumun Talim ve Terbiye Kurulu olduğunu belirtti ve öğretmenlerin haklarını araması gerektiğini belirtti. Ayrıca öğretmen adayları Yusuf Tekin’e 2012’de Sınıf öğretmenliğinden dolayı oluşan norm fazlalıklarının büyük bir bölümünün Sosyal Bilgiler öğretmenliği ve diğer branşlara geçirildiğinden yakınarak şunları söylediler: ’’ Zaten atama bekleyen 20 bin Sosyal Bilgiler öğretmeni var. Var olan kadrolar sınıf öğretmenliği bölümüne kaydırılarak alanımızda büyük bir adaletsizlik yaratılmıştır. Eylül ayında alanımıza en az 5 bin kadro verilerek mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz’’

YUSUF TEKİN’DEN SOSYAL BİLGİLERE AYRILAN KONTENJANLA İLGİLİ AÇIKLAMA Müsteşar Yusuf Tekin Sosyal bilgiler öğretmenliği başta olmak üzere mağdur edilen branşlar için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Adalet vurgusu yapan Yusuf Tekin yığılmaların dikkate alınacağını bunun için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ayrıca bölümlere taban puan getireceklerini artık kimsenin 25-30 gibi komik puanlarla atanamayacağını, bu adaletsizliği çözeceklerinin sözünü verdi. Sosyal bilgiler öğretmenlerinin istediği kontenjanı değerlendireceklerini , Bu konuda adaletli bir atama yapacaklarının sözünü verdiler..

YUSUF TEKİN : ŞUBATTA SÜPRİZ YAPABİLİRİZ

Sayın müsteşar Yusuf Tekin öğretmen adaylarına :’’ Sayın Başbakandan Şubat için kontenjan istedik, Şubatta atama için bir süpriz yapabiliriz’’ diye belirtti.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Platformu

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21 Yorum