banner476

Sözleşmeli Öğretmenlerden 2+1 Talebi

Sözleşmeli Öğretmenler Ziya Selçuk'tan 2+1 Talep Ediyorlar.

Öğretmen Atamaları 06.08.2020, 22:24
Sözleşmeli Öğretmenlerden 2+1 Talebi

MEB Öğretmenler Atama Platformu tarafından başlatılan Twitter etkinliği ile sözleşmeli öğretmenler 2+1 talebini Türkiye gündemine taşımayı başardılar.

"ZiyaHocam Talep2Artı1" hastagi ile başlatılan etkinlik ile sözleşmeli öğretmenler 3+1 uygulamasının 2+1 olarak değişmesini talep ediyorlar.

İşte "ZiyaHocam Talep2Artı1" hastagi ile yapılan bazı paylaşımlar:

Sözleşmeli öğretmenlerimizin talebi için acilen gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz Sn Bakanım. Zorunlu çalışma süresi 2+1 sistemine göre yeniden düzenlenmeli, sözleşmeli öğretmenler aile birliği mağduriyeti  çekmemelidir.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenlerle hakları eşit olmalı. Yaptığımız görev aynı statüler farklı. Devletimiz bize de sahip çıkmalı.

Sözleşmeli öğretmen bir anneyim bakanım, ama eşim yanımızda değil çünkü eş özrü yok özel sektöre. En azından sözleşme süresi kısalırsa bizim de dayanma gücümüz artar .

ZiyaHocam Talep2Artı1 Sayın bakanım sözleşmeli öğretmenlerin aileleri parçalanıyor. Görev süremiz aile olmak için çok uzun. Maddi ve manevi anlamda çok yıprandık. 

Öğretmen olduğunuz için ailemiz bölünmemeli. Mesleğimizi de ailemizi de cok sevıyoruz. En azından 2+1 olsun bir nebze rahatlayalım . Lütfen sesımıze kulak verın

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@