Sözleşmeli öğretmenlere acilen kadro verilmeli

Sözleşmeli öğretmenlere acilen kadro verilmeli

“Sözleşmeli öğretmenlere acilen kadro verilmeli”

“Sözleşmeli öğretmenlere acilen kadro verilmeli”

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhtar Demirci, sendikanın düzenlediği mitingde yaptığı konuşma:

Mesleğim Onurumdur Diyenler Merhaba Sizlere!

Çok Kıymetli Eğitim Çalışanı arkadaşlarım,

En önemli sorunlarımızdan birisi de sözleşmeli eğitim çalışanı sorunudur. Sözleşmeli arkadaşlarımız eşlerinden ayrı, çocuklarından ayrı yaşamakta ve ekonomik olarak ta büyük sıkıntılar yaşamaktan bunalmış durumdadır. Kendisi ikiz çocuklarıyla Afyon Sinanpaşa’da, eşi Ağrı Patnos’ta çalışan arkadaşımız burada birçok sıkıntıyla uğraşıp, aile bütünlüğünden yoksun yaşamakta, çocuklar baba, anne sevgisinden yoksun yaşamaktadır. Aile bütünlüğü anayasal bir haktır, bu haktan kimse yoksun bırakılmamalıdır. Acilen sözleşmelilere kadro verilmesini talep ediyoruz. Diyoruz ki: Sözleşmeli Kölelik Bitirilsin! Ücretli öğretmenlik ucubesinden vazgeçilmeli, sözleşmeli öğretmenlerimiz derhal kadroya alınmalı, ücretli öğretmene ihtiyaç duyulmayacak şekilde kadro tahsisi yapılmalıdır. Bir meslek düşünün ki; aynı işi yapan, aynı sorumluluklara sahip ama birbirinden farklı ücretler kazanan, birbirinden farklı özlük haklara, farklı istihdam şekillerine sahip çalışanlardan oluşsun. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu konuda sözleşmelilik bitsin aileler birleşsin, çocuklar anne babasına kavuşsun diyoruz.

Çok Kıymetli Yol Arkadaşlarım,

Bu zor şartlar altında MESLEĞİM ONURUMDUR deyip, evinize, işinize, eşinize, çocuğunuza ayıracağınız zamandan feragat edip buralara kadar geldiniz. Bundan dolayı sizlere ne kadar çok teşekkür etsem de az gelir. O nedenle önünüzde saygıyla eğiliyor, en kalbi duygularla sevgi dolu saygılarımı sunuyorum. İşte Meydan İşte Sendika! Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.

‘’Ne Mutlu Türk’üm Diyene’

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum