Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası (20 Bin Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır?)

Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası (20 Bin Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır?)

Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası Haziran 2020. 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılacak. 20 Bin Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır? Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sayfası, Öğretmen Atama Takvimi ve diğer detaylar haberimizde...

MEBPERSONEL - Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası Haziran 2020. 20 Bin Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapılacak. Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Sayfası, Öğretmen Atama Takvimi ve diğer detaylar Mebpersonel.com'da...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 1 Haziran'da başlıyor. Başvurular www.ilkatama.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru sayfası 1 Haziran tarihinde, gün içinde aktif olacak.

Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası İçin TIKLAYINIZ

19 bin 910 sözleşmeli öğretmen kadrosu için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerini 1 Haziran'dan itibaren 12 Haziran'a kadar alınacak.
Milli Eğitim Bakanlığınca ataması yapılacak sözleşmeli öğretmen kadrosu için başvurular 1 Haziran'da başlayacak. Başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" adresinden alınacak. Bakanlık, 19 bin 910 sözleşmeli öğretmen kadrosu için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihlerini 1 Haziran'dan itibaren 12 Haziran'a kadar alacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 6-25 Temmuz'da yapılacak. Sözlü sınav sonuçları ise 28 Temmuz'da ilan edilecek. Bu kapsamda sonuçlara itirazlar, 4-7 Ağustos'ta alınacak. Bu itirazların sonuçları, 10 Ağustos'ta duyurulacak. Atama tercihleri, 28-31 Ağustos'ta alınacak, atama sonuçları ise 1 Eylül'de açıklanacak.     

2020 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik MEB Başvuru Sayfası (20 Bin Öğretmen Atama Başvurusu Nasıl Yapılır?)

60 ALANDA ÖĞRETMEN ATAMASI

Bakanlık, 60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirecek. Atama için başvurularda taban puan 50 olacak. Bu kapsamda en fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739,  ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek. Beden eğitimi branşından haziran döneminde 810 öğretmenin ataması için başvuru alınacak. Bu alan için ayrılan toplam 900 kontenjanın 90'ı, daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atamaları için kullanılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.