banner476

Sözü Verilen Ek 10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmalıdır!

Öğretmen adaylarının gözü kulağı MEB'de. Adaylar sözü verilen ek 10 bin öğretmen atamasının gerçekleştirilmesini istiyor. Peki 10 bin ek öğretmen ataması yapılacak mı? İşte 10 bin ek öğretmen atama ile ilgili detaylar.

Öğretmen Atamaları 24.10.2017, 09:27
Sözü Verilen Ek 10 Bin Öğretmen Ataması Yapılmalıdır!

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmak üzere tüm yetkililer Ağustos ayında ek 10 bin öğretmen atamasının yapılacağını ifade etmişti. Fakat Ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen ek öğretmen ataması yapılmadı. 

Öğretmen adayları her fırsatta verilen atama sözünü dile getiriyor. Sosyal medya üzerinden baskı oluşturuluyor fakat atama gerçekleştirilmiyor. Pek çok okulda öğretmen olmadığı için öğrenciler okula gitmiyor. Geçtiğimiz günlerde bir köyde öğretmen olmadığı için okula gitmeyen öğrencilerin haberini vermiştik. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz her fırsatta sınıf mevcutlarının 27 ve altında olduğunu söylüyor. 

Fakat öğretmenlerden aldığımız geri dönütlerde binlerce okulda binlerce sınıfta mevcut 40 sayısını geçiyor. Ücretli öğretmen görevlendirmeleri halen devam ediyor. Hal böyleyken ciddi bir öğretmen ihtiyacı olduğunu göz ardı etmek mümkün değildir. Her fırsatta atanan öğretmen sayısına değinen yetkililer atanmayan öğretmen sayısını da göz önünde bulundurmalıdır. 

Eğitim ile ilgili sıkıntıların olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu sıkıntıları giderecek olan öğretmenlerdir. Ancak formasyonu olmayan önlisans mezunları değil, kadrolu olarak atanmış gerçek öğretmenler bu sorunu düzeltecektir. Bu nedenle sözü verilen ek 10 bin öğretmen ataması yapılmalıdır. 

450 binin üzerinde atama bekleyen öğretmen adayı bulunmaktadır. Bunların bir şekilde istihdam edilmesi gerekiyor. Her yıl KPSS sonrası 2 atama gerçekleştiriliyordu. Atama sayıları da yükseliyordu. Fakat son yıllarda MEB atama sayısını yılda 1'e düşürdü ve atama sayısı da birr hayli azaldı. Atama sayısının artması ve en az 2 atama yapılması şarttır. 

Bu nedenle sözü verilen ek 10 bin öğretmen ataması bir an önce yapılmalıdır.

Mebpersonel.com

Yorumlar (28)
MAĞDUR 3 yıl önce
bari̇ kasimda yapilsin en azindan şubata yeti̇şi̇r.lütfen destekleri̇ni̇zi̇ esi̇rgemeyi̇n meb personel çok teşekkürler
Fethi 3 yıl önce
lütfen yapılsın artık şu ek 10000 atama.resmen yılan hikayesine döndü.ya sözünüzü yerine getirin ya da söz vermeyın ayıptır yazıktır günahtır.....
Artık müjdeli haberi duymak istiyoruz 3 yıl önce
Kontenjandayken atanamadım. Emeğimiz emanetse ek atama ile değerini göstermeliler. Bu sistemi getirenlere hakkımı helal etmiyorum. Tahammülüm kalmadı artık, müjdeli haberi versinler.
Fatma 3 yıl önce
Allah genç atanamayan öğretmenlere sabır versin bu nasıl bişeydir ne sözü ne 10 bin ataması ortada atama lafı yok.hayret.430 bin öğretmen iş bekliyo.komik rakamlar atanıyo lafı bile yok zaten
resim 3 yıl önce
inşAllah verilen sözler tutulur ve ek 10 bin atama yapılır nefesimizi tuttuk müjdeli haberi bekliyoruz teşekkür ederi̇m si̇teni̇ze desteği̇ni̇zi̇ esi̇rgemeyi̇n lütfen
Adaletli olun 3 yıl önce
Ya neden gündeme gelmiyor hani yetkililerle gorusulmustu sözler alınmıştı
Yalan olacak puanimiz biraz daha dururlarsa
mayıs mülakat mağduru 3 yıl önce
duyan kim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sevda 3 yıl önce
sayın yılmaz devletimizin ve cumhurbaşkanımızın itibarını zedeliyorsunuz.çıkıp pişkince atama yok diyorsunuz yapmayın bunu yoksa size de yol görünür.devleti verdiği bir sözü tutmaz konuma düşürmeyinnn en kısa zamanda ek 10000 atama yapılmalıdır bekliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@