Şubat 2013 Ögretmen Ataması Bekleyenleri Destekliyoruz

Şubat 2013 Ögretmen Ataması Bekleyenleri Destekliyoruz

Şubat Ataması Bekleyenleri Destekliyoruz


 Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK’ün koordinesizliği, yanlış istihdam politikaları, olur olmaz değişen sistem ve son olarak yan alan mazeretiyle değişen öğretmen normları, ataması yapılmayan öğretmenleri mağdur etmeye devam etmektedir.  
Taleplerini bakanlığa iletmekte ve doğru anlaşılmakta da güçlük çeken öğretmenlerimiz son olarak “güvercin-yem” polemiği ile gündeme gelmiş, bakanlığın tekzibi “öğretmene saygılıyız ama atanmayanlar öğretmen değil ki” şeklinde hafızalara kazınmıştır.
 
Anadolu Eğitim Sendikası olarak öğretmen nosyonunun eğitim fakültesine adım atıldığı, hatta mesleğe karar verildiği andan başlayarak kazanıldığını, verilen diplomanın bir ihtisas belgesi olduğunu biliyor, savunuyoruz. Bu uzmanlık belgesine rağmen alan dışı sınavlarda işkence gören öğretmenleri sembolik kontenjanlara mahkum etmek kabul edilemez.
 
Ataması bakanlıklarca engellenen yüz binlerce öğretmenin her zaman yanında olduk, yine olacağız. 14 Ekim Pazar Günü Saat: 13:00’de Şubat döneminde 30.000 atama talebiyle alanda olacak “öğretmenlerimize” destek verecek, yanlarında olacağız. Eğitimi önemseyen, öğretmene saygı duyan herkesi bu güvercinli eyleme çağırıyoruz.
 
 
 
Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

46 Yorum