Şubat Atamacıları DİNÇER'le Görüştü

Şubat Atamacıları DİNÇER'le Görüştü

2013 Şubat ayında en az 30 bin öğretmen ataması için örgütlenen şubatçılar grubu Erzurum'da bulunan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile görüştü. İşte bu görüşmede konuşulanlar..

 Şubat öğretmen ataması için Bakanla yapılan görüşmede yer alan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Neslihan Güler ile Ömer Dinçer ile yapılan görüşmede konuşulanları sorduk.

Şubatçılar Grubundan Atama Bekleyen Sosyal Bilgiler Öğretmeni Neslihan Güler Bakan Ömer Dinçer ile yapılan görüşmede yaşanılanları şöyle aktardı.


Sayın Bakanla görüşmek için ABDURRAHMAN VAKFI içerisine girerek Ömer Dinçer'in odadan çıkmasını bekledik. Bakan odasından çıkınca Sayın Bakanım görüşmek istiyoruz diyince bize yöneldi.

Bakan Dinçer'e geçmiş yıllarda şubat ataması yapıldığını ve bu yıl Kpss 2012 puanların sadece bir yıl geçirliliği olduğunu Şubat 2013 te öğretmen ataması yapılması gerektiğini, Şubat 2013 te öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağını sorduk.


Bakan Dinçer bu soruya Ben istemiyorum , deyince Son kez olmasını istiyoruz diyince Beni çok şıkıştırıyorsunuz Maliye Kadro verirse atama yaparız dedi bende kadrololursa Şubat'ta atama yapacakmısınız dedim ve gülümseyerek Başbakan üstten siz alltan şıkıştırıyorsunuz hükümet şıkıştırıyor ben arada kaldım.

4 Kasım 2012 resmi gazetesinde yayınlanan kadro değişkliğiyle ilgili sitemizde yayınlanan 22.189 öğretmen kadrosu oluşturuldu haberini  Sayın bakana sorduk .

Sayın Dinçer 22 bin öğretmen kadrosu olmadığını şu an 29 bin kadronun boş olduğunu fakat bu kadroların tüm kamu kuruluşlarıiçin olduğunu maliye bakanlığı izin verilse ancak kullanılır deyip hadi fotoğraf çekip bu olayı tatlıya bağlıyalıp dedikten sonra ve hazırlamış olduğumuz mektupları sayın bakan kendi eliyle alıp ayrıldı.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.