banner476

Şubat Ataması İçin Eylem Sırası Adıyaman İzmir Ve Manisada

Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması için örgütlenen Şubatçılar Grubu Şubat'ta 30 bin atama için Türkiye Geneli İl İl Eylem Yapmaya Devam ediyor.

Öğretmen Atamaları 23.10.2012, 00:16 23.10.2012, 00:16
Şubat Ataması  İçin Eylem Sırası  Adıyaman İzmir Ve Manisada
 Şubatçılar grubu ilk olarak İstanbulda Daha Sonra Bursa Ve Kayseride Denizlide Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması için geniş katılımlı eylemler yaptılar.

Şubatçılar grubu 24 Kasıma kadar tüm illerde eylemleri gerçekleştirip 24 Kasım Öğretmenler Gününde 10 bin kişiyle Büyük Eylem İçin Ankara'da Buluşacaklar.


Şubatçılar şimdi ise

3  Kasım 2012 Cumartesi Günü  
Adıyaman  Saat :15 :00 Yer: Demokrasi Parkı 

3  Kasım 2012 Cumartesi Günü   İzmir  (Saat ve yer bilgisi en kısa sürede belli olacak)


5 Kasım Pazertesi Günü İse    Manisada   Saat :12:30  Yer: Manolya Meydanı  İletişim 0505  555 07 75 


Şubatçılar Grubunun 30 bin öğretmen ataması için bugüne kadar yaptıkları eylemlerin haberleri aşağıdaki linklerde bulabilirsinizŞubatçılar 14 Ekim  İstanbul Eminönü Güvercin Eylemi

Şubatçılar Kayseri Grubu Şubatta 30 bin öğretmen ataması Eylem


Şubatçılar Bursa Grubu Şubat'ta 30 bin öğretmen ataması için eylem yaptı

Şubatçılar Denizli Grubu 30 bin atama için eylem yaptı


www.mebpersonel.com Özel Haber  
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (35)
seyr-i alem ŞUBATÇILAR 8 yıl önce
durmak yok. 30 bini alıncaya kadar devam...
ALLAHINIZA GURBAANNNNN 8 yıl önce
bastirin alacaksiniz vallahi̇ bastirin gençler hakkinizi arayin
Giyim Öğretmeni (40 binde 34 kişi) 8 yıl önce
benim ya da bizim derdimizse 13 yildir atama maduru teknik öğretmenler atama bekliyor 40 bin içinde 34 öğretmenin atandiği giyim bölümünde soruyorum sizlere adalet hak hukuk bunun neresinde.. ailelerimizin gözleri önünde çürüyoruz ne evlenip yuva kurabiliyoruz ne de geleceğe dair umutlanabiliyoruz. senelerdir imam hatipler yüzünden sömürüldük elini vicdanina koyan kul hakkindan korkan hayallerimizle oynayan o insanlara sesleniyorum yeter artik bu ülkede bizler de variz meslek lisesi sadece imam hatipden ibaret değil sesimizi çiğliklarimizi duyun artik duyuuuuuun... boşa geçen 4 yilimin her zerresi emeği geçenlere zehir zikkim olsun.. bari bundan sonrasi için 13 yillik gecikmiş adaleti yerine getirin..mesleki ve teknik öğretmenler atama istiyor..
Yola devam 8 yıl önce
sadece 30 bin kişinin sesi olduğunuz ve geriye kalan atanamayan 200 bin kişiyi gözardı ettiğiniz ve tek taraflı yayın yaptığınız için sizi kutluyorum(!)
ADIYAMAN ADIYAMAN 8 yıl önce
ben adıyaman dayım ve katılacağım lüğtfen elinde imkan olan herkes gelsin lütfen...
atatma 8 yıl önce
bu eylemler tüm illerde yapılmalı..arkadaşlar her yerde n ses çıkmalı..başbakan milletvekilleri bakanlar ...herkes duymalı
tarihçi_46 8 yıl önce
kahramanmaraş'dan destek!!
ayşe türk 8 yıl önce

23 Ekim 2012 Salı 08:27
Önce, Eğitim-Sen'in Milli Eğitim Bakanlığı'na karşı açtığı dava ile okulları Anadolu lisesine dönüştürülen ve normları çalıştıkları Anadolu liseleriyle ilişkilendirilen öğretmenlerimiz mağdur edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, genel liseleri Anadolu liselerine dönüştürme uygulamasını 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren başlatmış, Aralık 2008 tarihli yazı ile de Anadolu liselerine dönüştürme işlemini hızlandırılmıştı. Yine, Mayıs 2010'da bir genelge ile Liselerin Anadolu Liselerine Dönüştürülmesini gündemine almıştı. Bu genelgeye göre, genel liselerin Anadolu liselerine kademeli bir şekilde dönüştürüleceği, genel liselerin Anadolu liselerine dönüştürme işleminin 2013'te tamamlanacağı belirtilmişti.

19.12.2010 tarih ve 27790 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinin Öğretmenleri ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Beden Eğitimi, Müzik ve Görsel Sanatlar/Resim Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına Dair Yönetmeliğe konulan geçici 26. Madde de, “19/9/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin Seçimi ve Atamalarına Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır” denilerek, Anadolu liselerine sınavla öğretmen atamasına resmen son verildi.

Anadolu liselerine öğretmen seçimine yönelik yönetmeliği yürürlükten kaldırılmasına rağmen 2012 Mart'ında tarihinde Bakanlık yargı kararını gerekçe göstererek, yeniden Anadolu liseleri seçme sınavı açtı. Oysa 2009'da yapılan Anadolu Lisesi seçme sınavı sonucu, 2010 Mart ayında yapılan atamalardan sonra hem mevcut Anadolu liselerinde hem de genel liseden Anadolu lisesine dönüştürülen liselerde çok sayıda boş kontenjan bulunmasına karşın, yönetmeliğin yürürlükten kaldırılmış olması nedeniyle milli eğitim müdürlükleri tarafından duyuruya çıkılamamıştır. Bunun sonucunda da sınava dayalı atama kapsamında sınavı kazanan öğretmenlerden herhangi bir atama yapılmamıştır.
Bu konuda naçizane önerilerimiz olacak…
Bu Öneriler:

1) Mart 2012'de Anadolu Liselerine Öğretmen Atama Sınavını kazanmış olan öğretmenler eğer genel liseden Anadolu lisesine dönüşmüş bir okulda görev yapıyorlarsa; tıpkı alan değişikliklerinde kendi okulundan alan değişikliği tercihi yapan idarecilerde olduğu Anadolu lisesine dönüşen kendi okuluna öncelikli olarak atanabilmelidir. Kendi okulundaki boş norm sadece o öğretmenimize açılmalıdır. Başkalarına görünmemelidir. Zaten bu öğretmenimiz bu okula gelirken hizmet puanı üstünlüğü ile buraya gelmiştir. Önümüzdeki dönemde de bütün genel liseler, Anadolu lisesine dönüştürüleceği için zaten Anadolu lisesi öğretmeni olacak olan bu öğretmenlerimizi mağdur etmeye gerek yoktur. Öğretmenimiz kendi okulunu tercih etmezse; başka okulları tercih edebilmelidir.

2) Kademeli olarak Anadolu lisesine dönüşmekte olan okullarda ( Örneğin: Genel liseye bu sene son kez 9. Sınıf öğrencisi alan okullar) ise okulun Anadolu lisesi kısmının boş olan normları açık ilan edilip sınava dayalı duyuruya çıkılmalı, ancak bu yapılırken; dersine kadrosu o okulun genel lise kısmında bulunan ve Anadolu lisesindeki öğretmen normu boş olan derslerine de aynı okulun genel lise kısmının öğretmeninin girdiği normlar açık ilan edilmemelidir.

Örnek verecek olursak; kademeli olarak dönüşen Anadolu Lisesinin bir branşta üç normu var. Bu üç normun ikisi dolu, boş olan bir normuna da kadrosu aynı okulun genel lise kısmında bulunan bir öğretmenimiz giriyorsa; bu boş norm duyuruya çıkmamalıdır. Bu şekilde kadrosu genel lisede kalan ancak genel lisedeki ders saati her yıl azalacak olan bu öğretmenimiz mağdur edilmemiş olacaktır.

3) Ya da yukarıdaki önerinin devamı niteliğinde eğer genel liseden Anadolu lisesine dönüşen okullarda iki okulun ( genel lise ve Anadolu lisesi) toplam ders yükünü okulun mevcut öğretmen normu karşılıyorsa o okulda duyuruya çıkılmasın.

Ancak iki okulun ( genel lise ve Anadolu lisesi) mevcut öğretmen normu, yine iki okulun ( genel lise ve Anadolu lisesi) toplam ders yükünü karşılamıyorsa o zaman sadece açıkta kalan ders yükünü karşılayacak kadar öğretmen normu duyuruya çıksın.
İlgililere saygılarımızla duyurulur…
Devamını Oku: http://www.personelmeb.net/atama/anadolu-liselerine-ogretmen-atamasi-sorunu-h72361.html#ixzz2A6zYfkdc
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@