ŞUBAT ATAMASININ BAHANESİ YOK

ŞUBAT ATAMASININ BAHANESİ YOK

ŞUBAT ATAMASININ BAHANESİ YOK

 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Birol Ekici katıldığı Genç Bakış programında: “Şubat ayında atama olmayacak. Eğitim kalitesi açısından Şubat ayında öğretmen değişmesini istemiyoruz. Bunu hiç kimse de istemez.” dedi. 

Bunu söylerken kendisine: “Sayın Müsteşarım, şubatta öğretmenler atanırken zaten boş kadrolara atanacaklar. Öğretmen değişimi olmayacak. Eğer ücretli öğretmenleri kast ediyorsanız, onlar zaten kendi istekleriyle sık sık görev bırakıyor. Eylülden başlayıp hazirana kadar devam eden ücretli öğretmen toplamın %10'u geçmez.” diyen oldu mu takip edemedim.

Sanırım bunu demek için işleyişi, okulları ve taşrayı bilmek gerekiyor. Üzülerek ifade ediyorum ki bunu ne akademisyen müsteşar yardımcımız ne de acar eğitim habercimiz biliyor.

Kısaca şubatta atama yapılmasının önünde teknik ve pedagojik zerre kadar engel yoktur, bilakis çok da faydalı olacaktır. Mali konuları bilemem.

Metin KOÇER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum