banner476

Şubat'ta 23-25 Bandında Öğretmen Atanabilir!

Geçtiğimiz gün 2017 yılı memur alımlarıyla ilgili bilgi verildi.

Öğretmen Atamaları 28.12.2016, 11:01
Şubat'ta 23-25 Bandında Öğretmen Atanabilir!
 Şubat'ta 23-25 Bandında Öğretmen Atanabilir!
Geçtiğimiz gün 2017 yılı memur alımlarıyla ilgili bilgi verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada 2017 yılında kamuya 60 bin personel alınacağını açıkladı. Müezzinoğlu, sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'na personel alınacağı bilgisini verdi. 

Bakan Müezzinoğlu 60 bin sayısının yarıya  yakınının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılacağını açıkladı. Bakanın açıklamalarına göre 2017 yılı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşık 25-30 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek.

Fakat, engelli öğretmen alımı ve dershane öğretmenlerinin tekrar alınması gündemde olduğu için ilkatama kontenjanı 20-25 bin civarında olabilir. Bu sayının tamamının Şubat ayında kullanılacağı ve 2018 yılı Şubat ayına kadar tekrar öğretmen ataması gerçekleştirilmeyeceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere Engelli öğretmenlere 1500 kontenjan verildi. Dershane öğretmenlerine de tekrar 4-5 bin kontenjan verilmesi gündemde. Bu sebepten dolayı 2017 yılı Şubat ayında 23-25 bin bandında öğretmenin ilkatama olarak ataması yapılacak. 

Öte yandan sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat sistemi devam edeceği için, mülakat süreci de düşünülerek 10 Ocak 2017 tarihine kadar MEB'in duyuruya çıkması, branş bazında kontenjanları ve mülakat tarihleriyle ilgili olarak takvim yayınlaması gerekmektedir. Aksi halde yeni atanacak öğretmenler 6 Şubat 2017 yani okulların açılmasına yetişemeyecekler.

Mebpersonel.com / Özel Haber
Yorumlar (19)
edebiyat 4 yıl önce
Yahu o zaman kpss ye niye girdik. Gidip dersanede calissaydik. Eger hukumet bunu yapar da vebal alirsa hakkim helal degil. Kpss ile atamada edebiyata 287 kontenjan verilmisjen dershanecilere 850 kontenjan verildi. Subatta 79 ile atanamazsan bunun sebebi hukumetin 850 kisi almasidir ve hakkim yine helal degildir. Bu yuzden bu vebalden kurtulmalari icin 46 bin kpss ye giren edebiyatciya uc bin kadro haktir.
Bu kadarcik mi 4 yıl önce
Bu ne be sadece subatta 30 bin mi alim olacak biz 50 bin bekliyorduk
Esra 4 yıl önce
Dersane öğretmeni olarak bu haber beni çok heyecanlandırdı. Devletimizin bizleri unutmaması çok sevindirici
Bu haberle ilgili ayrıntılı bilgiyi heyecanla bekliyoruz
Çok teşekkürler
sınıfcı 4 yıl önce
açıklasın artık su takvim yeter yaaa
Mustafa 4 yıl önce
Arkadaşlar yapılan bu yorumları sizlere yakıştıramıyorum. Dersane öğretmenlerinin iş yerleri kapatıldığı için bu ATA'ma yapılıyor. Yoksa bugüne kadar kimsenin böyle bir talebi bile olmadı
Kaldıki bu öğretmenlerin MEB'e alınması daha da değer katar
Sınav hazırlığında onlar kadar donanımlısı yoktur. Ayrıca hepiniz mutlaka bir dersaneye girmişsinizdir. Artık bu hazırlıklar okullarda yapılacaksa bu öğretmenlere ihtiyaç olacaktır.
Sizler sınavsız atanan Suriyeli öğretmenlere sınavsız alınan Suriyeli öğrencilere de tepki veriyorsunuz demektir. Devletimiz madur olan herkese sahip çıkmaktadır. Kaldı ki yalnızca 6 yıllık Dersane öğretmeninin işyeri kapanmadı. 4-5 yıllık olanları da devletin almak istemesi normaldir. Lütfen tarzınıza dikkat edin. Bir öğretmene yakışmayan davranışlar bunlar
pir29 4 yıl önce
Dershaneler fetö sebebi ile kapatılıp bizler mağdur edilmeden önce biz kimseye demiyorduk bizi atayın biz serbest piyasa şartlarında ekmeğimizi çıkartıyorduk en azından çalışabileceğimiz alanlar vardı fakat devletimiz bunları fetö den dolayı kapatmayı uygun gördü ve çalışan öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini ifade etti ,yoksa kendimiz durduk yere uğraşmıyoruz verilen sözlere istinaden mücadele ediyoruz herkezin derdi başka herkez işine baksın hariçten gazel atmasın sınava çalışan arkadaşlar herkez kendi penceresinden bakıyor objektif olalım.
adalet 4 yıl önce
Drrshaneci ataması nedir .Atanabilseydi zaten atanirdi dershanede calismazdi emek hirsizligi geeceni gündüzüne kat ders çalış ama senin önüne hiç haketmeyen insanları geçir.kpss nin hiçbir anlamı yok o zaman .KPSS siz atamaya hayır drrshaneci atamasina hayır yeter artik
fizikçi 4 yıl önce
yapacağınız habere başlarım sizin.ne dersaneci̇si̇ ki̇m uyduruyor bu atama haberi̇ni̇ deli̇rtti̇ni̇z i̇nsani
bosa giden emekler 4 yıl önce
Dersane ogretmenlerini sinavsiz ge hakksiz vere atayan herkese yillardir verdigimiz emeklere acimayanlara hakkimi helal etmiyorum.Sizlerde hic Allah korkusu yok mu bunca sinava girip emek verenler yerine yillardir paralarini kazanip sinava girme geregi dahi duymayanlari atiyorsunuz.yazik sizlere inanip verdigimiz oylara.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@