'Şubatçılar'  Bakanlık önünde toplandı

'Şubatçılar' Bakanlık önünde toplandı

Şubatta öğretmen ataması isteyen bir grup, Milli Eğitim Bakanlığı önüne karneyi temsil eden siyah karton ve papatya bıraktı.

 Kendilerini ''Şubatçılar'' olarak adlandıran grup Bakanlık önünde toplandı. Grup adına açıklama yapan Lale Aytekin, şubat ayında öğretmen ataması yapılmasını istediklerini belirterek, bu isteğin bir ideolojiye değil ''ekmeğe'' yönelik olduğunu belirtti.

Atamayı sadece iyi nesiller yetiştirmek için istediklerini dile getiren Aytekin, ücretli öğretmenlik uygulamasına son verilmesini talep etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'na getirilen Nabi Avcı'yı da kutlayan Aytekin, ''Sayın Nabi Avcı'ya 'hoşgeldin' diyoruz, başarı diliyoruz ve atama müjdesi bekliyoruz'' dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler karneyi temsil ettiğini belirtikleri siyah kartonlarla baharın müjdecisi olarak nitelendirdikleri papatyaları ''atama müjdesi'' olması için Bakanlığın önüne bıraktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16 Yorum